Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Chodov vybral jméno pro nový zvon

24. 3. 2017

zvon2.jpgCHODOV - Větší ze dvou nových kostelních zvonů, které zatím čekají na odlití, ponese jméno patrona Chodova – svatý Vavřinec.

 

Publikace přibližuje význam Otce Krušnohoří

10. 3. 2017

publ-dotz2.jpgKRASLICE - U příležitosti 200. výročí od narození rytíře Richarda Jakoba von Dotzauera vyšla v minulém roce publikace o tomto jednom z největších kraslických rodáků.

 

Chodov nechal otevřít hrobku Plankenheimů

9. 3. 2017

hrobka2.jpgCHODOV - Kamennou desku, která chrání vchod do plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince, nechalo na jeden den odstranit vedení města.

 

Román z prostředí Kraslic vyjde koncem března

5. 3. 2017

letnidny33.jpgKRASLICE - Co mají společného Barcelona, Varšava a Kraslice? Zdánlivě nic, avšak ve žhavém a místy i mrazivém románu Milana Hlouška „Letní dny bez konce“ je spojuje napínavý příběh, který se mohl odehrát tisíce kilometrů daleko, ale klidně i v ulici kohokoli z nás.

 

Handy cyklo maraton opět míří do našeho kraje

27. 2. 2017

cyklomaraton2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Karlovarským krajem povede opět trasa handy cyklo maratonu, benefiční jízdy, které se zúčastní zdraví i handicapovaní cyklisté.

 

Krajem povede Krušnohorská cyklistická magistrála

18. 2. 2017

magistrala2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Horskými partiemi Karlovarského kraje by v budoucnu měla vést více než stokilometrová Krušnohorská cyklistická magistrála.

 

Masopust bude ve znamení opulentní oslavy jídla

17. 2. 2017

masopust2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Masopustním veselím ožije v sobotu 25. února Královské Poříčí na Sokolovsku. Obcí projde karnevalový průvod masek, jejichž cílem bude Statek Bernard.

 

Vintířov je krásná moderní obec, chválila hejtmanka

16. 2. 2017

vintirov2.jpgVINTÍŘOV - Na své další cestě po regionu zamířila hejtmanka Jana Vildumetzová do Vintířova. Obec se pochlubila zbrusu novou hasičskou cisternou, skvěle vybavenou školou i nově opraveným sportovním centrem a knihovnou.

 

Potravinová banka doposud přerozdělila 17 tun jídla

4. 2. 2017

banka2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Rok ostrého provozu má za sebou Potravinová banka Karlovarského kraje z.s. a tak se tedy nabízí drobné bilancování.

 

Přehrada Tatrovice bude bez vody

28. 1. 2017

tatrovice2.jpgTATROVICE – Lidé si budou muset v letošní letní sezóně odpustit koupání v oblíbené přehradě Tatrovice, která leží nedaleko Chodova. Vodní nádrž se totiž po letech ocitne zcela bez vody.