Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chodov zprávičky

Příspěvky

Křížová cesta byla prohlášena kulturní památkou

1. 1. 2016

krizovacesta2.jpgCHODOV – Další kulturní památkou se může chlubit město Chodov. Na seznam se totiž dostaly chodovské obrazy, které ztvárňují utrpení Ježíše Krista při jeho poslední cestě na Golgotu, kde byl ukřižován.

 

Chodovská kronika zabodovala v krajské soutěži

4. 12. 2015

kronikarka2.jpgCHODOV - Třetí místo získala chodovská kronika v tradiční soutěži O nejlepší kroniku Karlovarského kraje. V Chodově kroniku vede posledních sedm let Ing. Jitka Hloušková.

 

Známky s vyhlídkou Chodaublick jsou již v prodeji

16. 10. 2015

znamka2.jpgCHODOV - Nově vyrobené turistické známky s motivem vyhlídky Chodaublick jsou už v prodeji. Zájemci je mohou zakoupit v chodovském informačním centru.

 

Kameny zmizelých připomínají chodovskou rodinu

6. 8. 2015

kameny2.jpgCHODOV - Smutný osud rodiny významného chodovského obchodníka Eduarda Kronbergera připomínají ve Staroměstské ulici takzvané stolpersteine - kameny zmizelých.

 

Chodov vyhlásí sbírku na opravu kostelního zvonu

19. 5. 2015

zvon2.jpgCHODOV - Sbírku na opravu zvonu v kostele svatého Vavřince se chystá vyhlásit město Chodov. Učiní tak u příležitosti Noci kostelů, která se koná 29. května 2015.

 

Oelsnitz zdobí socha Panny Marie z Chodova

1. 4. 2015

oelsnitz2.jpgCHODOV/OELSNITZ - Kopie jedné z chodovských památek, barokní plastiky Panny Marie, už zdobí partnerské město v Německu Oelsnitz/Erzgebirge. Jeho vedení nechalo sošku umístit do nově vznikajícího areálu krajinné výstavy.

 

Waldsassen je oficiálním partnerem Chodova

20. 1. 2015

zvon2.jpgCHODOV - Spolupráce Chodova a německého Waldsassenu už dostala oficiální podobu. Starostové obou měst, Patrik Pizinger a Bernd Sommer, podepsali v sobotu 17. ledna 2015  v Chodově na radnici partnerskou smlouvu.

 

Do Chodova letos přijede Lucie Bílá či Petr Kolář

6. 1. 2015

plakat_ples2.jpgCHODOV - Na obyvatele Chodova čeká rok bohatý na velká hudební jména. První hvězda se objeví už za několik dní, a to 17. ledna na tradičním reprezentačním plese města, kam přijede zpěvák Petr Kolář.

 

Slavnostní večer byl ve znamení udílení významných ocenění

20. 9. 2014

oceneni-2.jpgCHODOV – U příležitosti výročních oslav udělil Chodov městská ocenění občanům, kteří se zasloužili o jeho rozvoj v různých oblastech. Také Sbor dobrovolných hasičů Chodov předal svým členům ocenění několika stupňů.

 

Chodov si k oslavám nechal uvařit vlastní pivo Vavřinec

18. 9. 2014

etiketa-2.jpgCHODOV - Limitovanou várku světlého ležáku si nechal připravit Chodov. Pivní speciál podle dobové chodovské receptury s názvem Vavřinec se bude prodávat pouze v sobotu 20. září v den městských a hasičských oslav.