Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co se děje v kraji

Příspěvky

Nové výukové materiály popisují zdravý životní styl

21. 7. 2015

workshop3.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Závěrečným propagačním workshopem vyvrcholil koncem června projekt s názvem ´Můj životní styl a zdraví´, jehož cílem je motivovat žáky základních škol k přijetí zásad zdravého životního stylu jako základní normy pro vlastní život.

 

Na MFF Karlovy Vary se představil film Anthropoid

9. 7. 2015

mffvary2.jpgKARLOVY VARY - Nový koprodukční snímek Anthropoid, jehož natáčení začne v následujících týdnech v České republice, se poprvé představil novinářům na letošním ročníku MFF Karlovy Vary.

 

Krušné hory míří na seznam UNESCO

20. 6. 2015

svornost2.jpgKRUŠNÉ HORY - V polovině roku 2016 se rozhodne, zdali bude Hornická kulturní krajina Erzgebirge/Krušnohoří zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

 

Bojovníci proti násilí na ženách táhnou krajem

17. 6. 2015

prednaska2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Ve svém tažení Karlovarským krajem pokračují ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Navštěvují vybraná města, kde besedují se školáky i s veřejností.

 

Známe nominanty na cenu Patrimonium pro futuro

4. 5. 2015

kniha_sokolovsko2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Nominanty Karlovarského kraje na cenu Patrimonium pro futuro budou pro rok 2015 publikace Sokolovsko – umění, památky a umělci do roku 1945 a restaurování dekorativních nástěnných maleb v opatském bytě kláštera premonstrátů v Teplé.

 

Febiofest se vrací do Karlových Varů, přiveze Oscara

8. 4. 2015

febio2.jpgKARLOVY VARY - Již potřetí se do Karlových Varů vrací Mezinárodní filmový festival Febiofest. V rámci Regionálních ozvěn Febiofestu se představí trhák Still Alice oceněný Oscarem.

 

Zelený trabant vyjede na apríla

31. 3. 2015

trabant2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Motoristé v Karlovarském kraji by měli zpozornět. Ve středu 1. dubna totiž vyrazí na silnice zelený Trabant 601, který bude šoférovat Milan Hloušek, pracovník neziskové organizace Pomoc v nouzi, o.p.s.

 

Karlovarský kraj se představí na veletrhu v Cannes

2. 3. 2015

karlovy-vary2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/CANNES – Na veletrhu realitních a investičních příležitostí MIPIM v Cannes se bude ve dnech 10. až 13. března 2015 prezentovat Karlovarský kraj.

 

Křesadla letos dobrovolníci převezmou v Ostrově

15. 2. 2015

kresadla2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Již devátý ročník ceny Křesadlo v Karlovarském kraji vyhlašuje občanské sdružení Mateřské centrum Karlovy Vary. Nominovat dobrovolníky ze svého okolí mohou nejen organizace, ale všichni občané.

 

 

Zamrzlé hladiny jsou zrádné, varují hasiči

10. 2. 2015

vycvik2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Teplotní výkyvy, kdy silné mrazy střídá až jarní slunečné počasí, mohou způsobit i vážné nebezpečí na vodních hladinách. Ty se totiž mohou tvářit, že je kryje silná vrstva ledu. Zamrzlé hladiny ale nemusí být tak pevné, jak se zdají.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »