Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co se děje v kraji

Příspěvky

Cyklomapa napoví, kam v kraji vyrazit na výlet

21. 1. 2015

mapy2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Cyklisté a cykloturisté, kteří už nedočkavě vyhlížejí novou sezónu, se mohou těšit na deváté aktualizované vydání cyklomapy celého regionu. Najdou v ní všechny známé i nově značené trasy a detail map průjezdu městy Karlovy Vary a Cheb.

 

První den v roce si lidé zpříjemní ochutnávkou specialit

26. 12. 2014

cheb_arowana2.jpgCHEB - Skvělý gurmánský zážitek a bohatý výběr z tradiční vietnamské kuchyně slibuje známá restaurace Arowana v Chebu, která od 1. ledna 2015 rozšiřuje svůj provoz o stylové pohostinství.

 

Inovační projekt přivádí mladé do světa průmyslu

15. 12. 2014

abydos3.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – S projektem ´TOUR DE CHANCE pro region´, jehož smyslem je popularizace řemeslných oborů a strojního odvětví, přicházejí občanské sdružení Český novinářský klub (ČNK) a hazlovská společnost Abydos.

 

Kraj ocenil učitele, kastelána či geologa

30. 11. 2014

rojik2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ -  Do jubilejního 10. ročníku vstoupila v letošním roce anketa Osobnost Karlovarského kraje. Veřejnost mohla zasílat své nominace do dvou kategorií a navrhnout rovněž budoucího držitele ceny za mimořádný přínos kraji.

 

Lidé častěji objevují krásu našich památek

3. 11. 2014

becov2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Národní památkový ústav sečetl všechny vstupenky zakoupené na hrady a zámky a čísla vyjevila dobrou zprávu – letos na památky v Karlovarském kraji do konce září přišlo v průměru o 17 procent více návštěvníků, než loni.

 

Centra začínají pomáhat lidem ohroženým domácím násilím

23. 10. 2014

km_kraslice2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Kontaktní místa pro oběti domácího násilí otevřela v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Účelem této služby je poskytování bezplatné odborné pomoci v oblasti domácího násilí a stalkingu – nebezpečného pronásledování.

 

Sběr hub nesmí poškozovat les, upozorňují lesníci

17. 10. 2014

houbar5.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Českým národním fenoménem je sběr hub. Jen v málokteré další zemi lze najít tolik nadšených houbařů jako právě v České republice. Ne všichni se ale umí v lese správně chovat.

 

MFF Tourfilm: Krásy dna oceánu či sex napříč kontinenty

3. 10. 2014

ocean2.jpgKARLOVY VARY - 47. ročník nejstaršího filmového festivalu turistických filmů na světě se letos bude konat od 9. do 11. října 2014 v karlovarském hotelu Thermal a v Grandhotelu PUPP. Partnerskou zemí tohoto ročníku festivalu bude Maroko – perla Arábie.

 

Cyklostezka Ohře potřebuje kvalitní údržbu i aktivní propagaci

10. 9. 2014

cyklostezka2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Obliba Cyklostezky Ohře, po které celou sezónu jezdí cyklisté od Chebu do Karlových Varů a dalších částí našeho regionu, stále stoupá. O to větší jsou ale také nároky na údržbu jednotlivých úseků.

 

S pomocí kraje se daří opravovat církevní památky v regionu

3. 9. 2014

chlum2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - V západních Čechách se nachází řada významných církevních památek, které postupně chátrají. Karlovarský kraj proto každoročně přispívá na jejich obnovu více jak milion korun.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »