Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co se děje v kraji

Příspěvky

Návštěvnost Chebského hradu se rapidně zvyšuje

25. 1. 2014

cheb2.jpgCHEB - Zvýšení zájmu o Chebský hrad lze dát do souvislosti s celou řadou změn a novinek, které se začaly realizovat poté, co město převzalo areál hradu na začátku roku 2012 od muzea do své správy.  

 

Karlovarský kraj se připojí k oslavám Roku české hudby

11. 1. 2014

hudba22.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Muzikologickou konferenci, operní koncert nebo pořady pro děti a mládež. Právě takové akce připravuje Karlovarský kraj pro rok 2014, který je oficiálně vyhlášen Rokem české hudby.

 

Po silnici R6 by se mělo kompletně jezdit ve čtyřpruhu

1. 1. 2014

silnice2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Z podnětu hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného se Ministerstvo dopravy rozhodlo doplnit a aktualizovat studii technického řešení a efektivity dostavby rychlostní komunikace R6.  

 

Na tratích v kraji bude jezdit více komfortních vlaků

12. 12. 2013

shark2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Od neděle 15. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád na železnici pro rok 2014. Dobrou zprávou je, že se cestující mohou těšit na více modernizovaných a komfortních vozů.

 

Jaký zvuk milují vepři? Na to odpoví výstava kuriozit a rarit

4. 12. 2013

kuriozity2.jpgCHEB - „Co se lze dočíst na zrnku rýže? Jaký zvuk milují vepři? Je možno zatopit v panu hraběti? Jak vypadá tři staletí stará žába? Lze si upéct Její císařskou Výsost?“ Odpovědi na tyto a další otázky přinese výstava nazvaná ´Kabinet kuriozit - Kuriozity a rarity ze sbírek Muzea Cheb´.

 

Zájem lidí o půjčovny kol železničářů se letos v kraji zvýšil

28. 11. 2013

kolo2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Cyklistická sezóna definitivně skončila a je čas bilancovat. Pro někoho byla úspěšná, jiní bědovali na nepříznivé počasí. Zajímavé poznatky hlásí například půjčovny kol Českých drah v Karlovarském kraji, které zakončily třetí sezónu.

 

Kyselka: Část Ottova pavilonu vystavena v Praze

23. 11. 2013

vitraz2.jpgKYSELKA/PRAHA – Po úspěšném představení restaurované stropní skleněné vitráže kopule Ottova pavilonu v Lázních Kyselka na Karlovarsku nalezne toto dílo nové dočasné útočiště v Praze.

 

I letos rybáři s podporou kraje vysadili do Ohře tisíce ryb

17. 11. 2013

rybari2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Během října měli rybáři v našem regionu napilno. Ve třech termínech vysadili do revírů řeky Ohře 45 tisíc kusů ryb.

 

Kraj připravuje letecké spojení se západní Evropou

24. 9. 2013

k.vary_letiste2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - V blízké budoucnosti už nebudou na karlovarské letiště směřovat jen tradiční letecké linky spojující region s Ruskou federací. Poprvé v historii bude provozováno i letecké spojení do západní Evropy.   

 

Projekt Montanregion Krušnohoří získal významné ocenění

14. 9. 2013

stola2.jpgKRUŠNÉ HORY - Prestižní cenu německého sdružení ´Iniciativa Südwestsachsen´ získal v uplynulých dnech projekt nominace Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/ Montanregion Erzgebirge k zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »