Jdi na obsah Jdi na menu
 

Knižní tipy

Příspěvky

Při psaní knih o hornictví Jaroslav Jiskra neztrácí humor

17. 12. 2012

jiskra2.jpgSOKOLOV – Dvěma nově vydanými knihami dal o sobě opět vědět báňský odborník a autor odborných publikací Jaroslav Jiskra. Jeho aktuální novinky se i znovu dotýkají hornictví, ačkoli každá naprosto jiným způsobem. 

 

Vychází publikace o historii Plzeňského Prazdroje

24. 11. 2012

kniha2.jpgPLZEŇ – Ke 170. výročí založení Plzeňského Prazdroje a uvaření první várky piva Pilsner Urquell vychází unikátní kniha s názvem Plzeňský Prazdroj – Příběh, který nepřestává inspirovat. 

 

Jsme hosty svého bytí, napovídá svojí knihou Jun

8. 7. 2012

hostem1.jpgCHODOV – Hostem svého bytí. Takový je název částečné monografie sedmdesátiletého výtvarníka Jiřího Juna z Chodova. Ve své knize představuje svoje kresby, básně a nabádá čtenáře, aby se na chvíli zastavil a zklidnil.

 

Vychází kniha Vojáci na železné oponě

10. 4. 2012

vojaci_upoutavka_02.jpgZÁPADNÍ ČECHY - Kniha Vojáci na železné oponě se zabývá osudy vojáků, kteří se pokoušeli uprchnout z Československa přes systém pohraničních zátarasů, i pohraničníky, kteří měli za úkol odchodu do exilu zabránit.

 

Green story v Sokolově pokračuje

9. 3. 2012

story2.jpgSOKOLOV – Kdo se aktivně věnuje golfu, má jistě ve své knihovničce publikaci s názvem Green story. Ačkoli vyšla již v roce 2008, je stále k dostání.

 

Kostel sv. Mikuláše vydal tajemství

22. 1. 2012

knihamikulas.jpgSOKOLOVSKO - Publikace srozumitelnou formou popisuje archeologický výzkum a odhalení pozůstatků středověkého a bájemi opředeného kostela.

 

 

Franz Gruss poválečný odsun těžce nesl

22. 1. 2012

knihagruss1.jpgKRASLICKO - Gruss si pro svojí tvorby si často vybíral motivy smrti nebo posledního momentu v lidském životě. Maloval obrazy, vytvářel sochy a postupně se stal výraznou postavou Podkrušnohoří.

 

Předlohou knihy o historii okresu byla stará vlastivěda

14. 1. 2012

historiem.jpgSOKOLOVSKO - Podkladem k jejímu zpracování byla Vlastivěda politického okresu Sokolov - Heimatskunde Politischen Bezirkes Falkenau z roku 1898.

 

Pohledy do historie měst a obcí Kraslicka

14. 1. 2012

pohledy-m.jpgKRASLICKO - Kniha přehledným způsobem poukazuje na zajímavá místa regionu, přírodní krásy, připomíná historii a prozrazuje osudy zaniklých obcí.

 

Kazatel mluví o Bohu a drsném životě v podsvětí

13. 1. 2012

kniha_eriksen-m.jpgSOKOLOVSKO - Doslova jedním dechem se dá přečíst působivá kniha od norského kazatele Jana Eriksena - Žil jsem v podsvětí. Jde o autobiografii muže, který se pohyboval mezi zločinci nejhoršího zrna.