Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loket zprávičky

Příspěvky

Student chce sladit spolupráci hradu a města

22. 11. 2014

rada2.jpgLOKET - Hospodaření hradu Loket, schvalování rozpočtu, investiční záměry či koncepce a využití prostor hradu. Na tyto a další aspekty dbá správní rada Hradu Loket, o. p. s. Jejím novým členem se stal 23letý Kristián Šujan z Lokte, student Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

 

Hasiči na lanech zachraňovali dva velké psy

5. 11. 2014

loket_033.jpgLOKET - Ve srázu podél cesty v loketské ulici Rooseveltova uvízli před několika dny dva velcí psi. Zůstali uvězněni v ochranných sítích, které brání pádu kamenů na stezku podél řeky Ohře.

 

Dobrovolníci uklidili hlavní sál historické Dvorany v Lokti

19. 9. 2014

dvorana-2.jpgLOKET - Plastové lahve, střepy, lustry, konzervy, části oblečení, násada na koště, vařič nebo třeba toaletní papír. Tyto a další odpadky odklidili během několika hodin dobrovolníci v úterý odpoledne z prostor loketské Dvorany.

 

Pohádkovou Rusalku ohlídala v Lokti armáda brigádníků

26. 7. 2014

brigadnici2.jpgLOKET - Amfiteátr pod loketským nebem hostil legendární dílo Antonína Dvořáka, Rusalku. Pro Loket dnes již kultovní záležitost zaplnila hlediště, a romantická pohádková opera tak mohla úderem deváté hodiny večerní naplno ovládnout přírodní divadlo.

 

Pestalozzi ohlašují comeback a servírují novou desku

3. 6. 2014

gardner2.jpgLOKET – Fanoušci legendární západočeské kapely Pestalozzi se konečně dočkají. Již v pátek skupina zahraje na hudebním festivalu v Lokti a potvrdí tím dlouho slibovaný comeback. Pro své příznivce má navíc připravený dárek v podobě novinkového alba Nekonečná jízda.

 

Vyhlídková loď povozí výletníky pod loketským hradem

27. 4. 2014

plavba2.jpgLOKET - Kochat se pohádkovou scenérií říčního meandru a při odpočinkové plavbě po Ohři vzhlížet na mohutné hradby středověkého hradu. Přesně takový zážitek si mohou dopřát výletníci, kteří se v následujících měsících vypraví do Lokte.

 

Loketský amfiteátr se již brzy dočká nového jeviště

20. 3. 2014

jeviste2.jpgLOKET - Aktuálně je místo jeviště, na němž hudebníci z celého světa vystupují, pouze betonový skelet. Vysvětlení je jednoduché - minulý rok město nainstalovalo nové modřínové lavice pro diváky, letos se rekonstrukce dočká i samotné jeviště. 

 

Dámy obdivují sbírku pohárků, pánové zase výrobu piva

19. 3. 2014

kalisky2.jpgLOKET – Největší sbírku lázeňských pohárků v České republice si mohou přijít prohlédnout lidé do loketského hotelu Císař Ferdinand. Kalíšky jsou vystavené v prostorách stylové restaurace, která je součástí rodinného pivovaru Svatý Florián.

 

Na hradě v Lokti uvítali stotisícího návštěvníka

28. 12. 2013

stotisic2.jpgLOKET – Stotisícího návštěvníka za rok 2013 uvítali ve čtvrtek 26. prosince ve 13.35 hodin průvodci na hradě v Lokti. Stal se jím Vladimír Hejrovský z Plzně s rodinou.

 

Hasiči likvidovali požár na hradě v Lokti, cvičně

30. 11. 2013

dviceni2.jpgLOKET – Turisticky zajímavá a vyhledávaná místa v regionu se stala cílem cvičení hasičů, která měla za úkol prověřit připravenost jednotek zasahovat i v hůře dostupném terénu nebo za ztížených podmínek. Nelehký úkol proto čekal hasiče, když vyrazili do Lokte likvidovat simulovaný požár střechy středověkého hradu.