Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loket zprávičky

Příspěvky

Hasiči na lanech zachraňovali dva velké psy

5. 11. 2014

loket_033.jpgLOKET - Ve srázu podél cesty v loketské ulici Rooseveltova uvízli před několika dny dva velcí psi. Zůstali uvězněni v ochranných sítích, které brání pádu kamenů na stezku podél řeky Ohře.

 

Dobrovolníci uklidili hlavní sál historické Dvorany v Lokti

19. 9. 2014

dvorana-2.jpgLOKET - Plastové lahve, střepy, lustry, konzervy, části oblečení, násada na koště, vařič nebo třeba toaletní papír. Tyto a další odpadky odklidili během několika hodin dobrovolníci v úterý odpoledne z prostor loketské Dvorany.

 

Pohádkovou Rusalku ohlídala v Lokti armáda brigádníků

26. 7. 2014

brigadnici2.jpgLOKET - Amfiteátr pod loketským nebem hostil legendární dílo Antonína Dvořáka, Rusalku. Pro Loket dnes již kultovní záležitost zaplnila hlediště, a romantická pohádková opera tak mohla úderem deváté hodiny večerní naplno ovládnout přírodní divadlo.

 

Pestalozzi ohlašují comeback a servírují novou desku

3. 6. 2014

gardner2.jpgLOKET – Fanoušci legendární západočeské kapely Pestalozzi se konečně dočkají. Již v pátek skupina zahraje na hudebním festivalu v Lokti a potvrdí tím dlouho slibovaný comeback. Pro své příznivce má navíc připravený dárek v podobě novinkového alba Nekonečná jízda.

 

Vyhlídková loď povozí výletníky pod loketským hradem

27. 4. 2014

plavba2.jpgLOKET - Kochat se pohádkovou scenérií říčního meandru a při odpočinkové plavbě po Ohři vzhlížet na mohutné hradby středověkého hradu. Přesně takový zážitek si mohou dopřát výletníci, kteří se v následujících měsících vypraví do Lokte.

 

Loketský amfiteátr se již brzy dočká nového jeviště

20. 3. 2014

jeviste2.jpgLOKET - Aktuálně je místo jeviště, na němž hudebníci z celého světa vystupují, pouze betonový skelet. Vysvětlení je jednoduché - minulý rok město nainstalovalo nové modřínové lavice pro diváky, letos se rekonstrukce dočká i samotné jeviště. 

 

Dámy obdivují sbírku pohárků, pánové zase výrobu piva

19. 3. 2014

kalisky2.jpgLOKET – Největší sbírku lázeňských pohárků v České republice si mohou přijít prohlédnout lidé do loketského hotelu Císař Ferdinand. Kalíšky jsou vystavené v prostorách stylové restaurace, která je součástí rodinného pivovaru Svatý Florián.

 

Na hradě v Lokti uvítali stotisícího návštěvníka

28. 12. 2013

stotisic2.jpgLOKET – Stotisícího návštěvníka za rok 2013 uvítali ve čtvrtek 26. prosince ve 13.35 hodin průvodci na hradě v Lokti. Stal se jím Vladimír Hejrovský z Plzně s rodinou.

 

Hasiči likvidovali požár na hradě v Lokti, cvičně

30. 11. 2013

dviceni2.jpgLOKET – Turisticky zajímavá a vyhledávaná místa v regionu se stala cílem cvičení hasičů, která měla za úkol prověřit připravenost jednotek zasahovat i v hůře dostupném terénu nebo za ztížených podmínek. Nelehký úkol proto čekal hasiče, když vyrazili do Lokte likvidovat simulovaný požár střechy středověkého hradu.

 

Pro navrácené sbírky vybuduje město na hradě depozitář

17. 9. 2013

sbirky3.jpgLOKET – Na přijetí a následné vystavení vzácných sbírek se usilovně připravuje město Loket. Zpět od státu by totiž mělo získat rozsáhlý soubor hodnotných předmětů, čítající tisíce kusů.