Jdi na obsah Jdi na menu
 

Loket zprávičky

Příspěvky

Pro navrácené sbírky vybuduje město na hradě depozitář

17. 9. 2013

sbirky3.jpgLOKET – Na přijetí a následné vystavení vzácných sbírek se usilovně připravuje město Loket. Zpět od státu by totiž mělo získat rozsáhlý soubor hodnotných předmětů, čítající tisíce kusů.  

 

To bude nářez! Kultovní Pulp Fiction v Lokti pod hvězdami

13. 8. 2013

festival2.jpgLOKET – Jedinečná šance, zhlédnout pod otevřeným nočním nebem film Quentina Tarantina Pulp Fiction, se nabízí v sobotu 17. srpna všem fanouškům tohoto kultovního filmu.

 

Historický Payerův dům v Lokti se otevírá kultuře

18. 7. 2013

payer2.jpgLOKET – Prohlédnout si vnitřek historického Payerova domu mají v těchto dnech možnost návštěvníci Lokte. Tato budova patří mezi nejstarší ve městě a proslavil ji zdejší rodák a doktor Václav Payer. 

 

Loketský amfiteátr láká na koncerty, muzikál i činohru

22. 5. 2013

sedacky2.jpgLOKET – Přemýšlíte, kam v létě vyrazit za zábavou a kvalitní muzikou? Tak určitě upněte zrak směrem k loketskému podhradí, kde během sezóny vystoupí kapely zvučných jmen, hudební legendy a pěvecká esa.  

 

Muzeum kočárků a kol láká na opravdové unikáty

23. 2. 2013

svet2.jpgLOKET – Koho zajímá historie cyklistiky, dětských dopravních prostředků a chtěl by si prohlédnout staré kočárky, může se vypravit do muzea manželů Počepických v Lokti.  

 

Ďáblova bible stále přitahuje pozornost

31. 8. 2012

kniha2.jpgLOKET – Až do konce září je v loketské knihovně k vidění maketa Codexu gigas, největší ručně psané knihy na světě. Taková je největší ručně psaná kniha na světě – Codex gigas, kterou mnozí lidé znají pod názvem Ďáblova bible.

 

Loketský hrad bude mít novou pokladnu

24. 7. 2012

dum2.jpgLOKET – Novinku pro příští rok chystá pro své návštěvníky hrad Loket. Hodlá otevřít novou pokladnu, kde by si turisté kromě vstupenek mohli koupit také suvenýry.

 

Na hradě je k vidění faksimile Bible Václava IV.

4. 5. 2012

bible2.jpgLOKET – Jedinečnou příležitost vidět výstavu úplného faksimilové vydání Bible Václava IV. mají až do konce srpna návštěvníci hradu Loket.

 

Do Lokte se opět vrátí Rusalka

7. 3. 2012

amfik2.jpgLOKET- Do loketského amfiteátru se letos v létě opět vrátí Dvořákova Rusalka, a to o víkendu 20. a 21. července.

 

Loketský hrad je magnetem pro turisty

12. 2. 2012

loketm.jpgLOKET – Hradní město Loket může člověk navštěvovat opakovaně a nikdy se mu neomrzí.