Jdi na obsah Jdi na menu
 

Neziskovky

Příspěvky

Pět Křesadel ocenilo dobrovolnictví a šíření nezištné pomoci

20. 4. 2014

kresadlo2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Šíří kolem sebe optimismus, naději, sílu a nechávají za sebou kus velmi dobře odvedené práce. Navíc svůj volný čas a energii věnují dobrovolně veřejně prospěšné činnosti. Právě takové osobnosti převzaly na Velký pátek pět Křesadel.

 

Velikonoční zajíček nadělí dětem z azylového domu novou hernu

12. 4. 2014

herna_pvn3.jpgSOKOLOV - Velké překvapení čeká na děti z Azylového domu v Sokolově. Již za pár dní se dočkají sváteční nadílky v podobě rekonstruované herny vybavené novými hračkami.

 

Nové video o domech na půl cesty má svěží tempo a nenudí

27. 2. 2014

pvn2.jpgSOKOLOVSKO - Kdo žije v domech na půl cesty a jaké je poslání těchto sociálních zařízení? Na to se snaží ve stručnosti odpovědět nová videovizitka o Domech na půl cesty v Nebanicích a Kynšperku nad Ohří, které provozuje obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi. 

 

Povědomí o sociálních službách má posílit informační kampaň

31. 1. 2014

dotaznikovy-pruzkum.jpgSOKOLOVSKO – Nepříliš velké povědomí o sociálních službách mají lidé na Sokolovsku. Alespoň to vyplývá z dotazníkového šetření, které na podzim loňského roku uskutečnila obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi na vybraných středních školách a v ulicích měst v regionu.

 

Ze zahrádky v Nebanicích by mohla vzniknout sociální farma

9. 1. 2014

chov-slepic-v-nebanicich_web2.jpgNEBANICE/LISABON - Malou sociální farmu začíná pozvolna budovat nezisková organizace Pomoc v nouzi. Vybrala si k tomu zahradu u Domu na půl cesty v Nebanicích u Kynšperka nad Ohří.

 

Děti z azylového domu si užily pečení vánočního cukroví

21. 12. 2013

peceni_vanoce2.jpgSOKOLOV/KRASLICE - Veselá a klidná sváteční atmosféra zavládla ve středu v Intervenčním centru v Sokolově. Z kuchyně se linula vůně právě dopečeného cukroví a děti okukovaly dárky pod rozzářeným stromečkem.

 

Svíčky z Kocábky jdou před vánočními svátky na odbyt

19. 11. 2013

svicka-s-logem-mesta-sokolov2.jpgSOKOLOV/KYNŠPERK NAD OHŘÍ – Sto různobarevných svíček si nechalo vyrobit od obecně prospěšné společnosti Pomoci v nouzi město Sokolov. Nakoupené svíce si radnice nenechá pro sebe, ale bude je rozdávat jako dárky při společenských událostech. 

 

Sociální služby o sobě dají vědět prostřednictvím videonahrávek

4. 11. 2013

predani-seku2.jpgSOKOLOVSKO - Výrobu videovizitek o sociálních službách, které poskytuje obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi, podpořila v rámci programu Zaměstnanecké granty Nadace ČEZ.  

 

Sociální podnik pomáhá zlepšovat prostředí i životy lidí

19. 10. 2013

prace3.jpgSOKOLOVSKO - Na zvelebování veřejných prostranství a zkrášlování městských částí se podílejí pracovníci sociální firmy Srdce a čin. Ačkoli nedostávají obří zakázky, které na sebe přitahují pozornost, jejich snažení je stejně důležité.

 

Dobrovolnice nabízely v ulicích objetí zdarma

12. 10. 2013

objimani4.jpgSOKOLOV/CHEB - Objetí zdarma nabízely ve čtvrtek dopoledne dobrovolnice z řad studentů u příležitosti Světového dne duševního zdraví v ulicích měst Sokolova a Chebu. Poskytování otevřené náruče bylo součástí informační kampaně „Není síť jako síť“, v rámci které byly představeny nové služby.