Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turistické cíle

Příspěvky

Nový obrazový průvodce zavede výletníky k popravištím

22. 6. 2013

mucirna2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Unikátní průvodce po památkách hrdelního soudnictví má vzniknout v Karlovarském kraji. Cílem projektu je zhodnotit a pro cestovní ruch zpopularizovat jedinečné památky podobného typu nalézající se na území našeho regionu.

 

Vstupte do světa fabrik, čeká vás množství zážitků

28. 5. 2013

porcelanka2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Do světa fabrik v Karlovarském kraji mohou vstoupit turisté a každý, koho zajímá historie a současná výroba porcelánu, skla a světoznámého likéru Becherovka.  

 

Vysoký kámen je skvostnou přírodní dominantou

10. 2. 2013

stein2.jpgVYSOKÝ KÁMEN - Malebná krajina sevřená krušnohorskými lesy se rozprostírá v okolí malé vesnice nesoucí název Kostelní. Turistům je tato oblast, v těsné blízkosti státní hranice s Německem, známá především díky přírodní památce Vysoký kámen.  

 

Vydejte se po stopách uranového hornictví

1. 2. 2013

uran2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Novou naučnou stezku si mohou projít lidé v okolí Horního Slavkova. Nese název Po stopách uranového hornictví ´Uranová Golgota´ a pozorní výletníci si na ní dozvědí spoustu zajímavostí týkající se historie těžby.

 

Kamenné a smírčí kříže na Sokolovsku

5. 9. 2012

kamen2.jpgSOKOLOVSKO – Kromě velkého množství kostelů a kapliček oplývá Sokolovsko také řadou drobných památek. Mezi ty nejpozoruhodnější bezesporu patří smírčí kříže.

 

Čtyřicet kaplí a kapliček Sokolovska

18. 5. 2012

akaple2.jpgSOKOLOVSKO – Mnohdy malé, nenápadné památky. Někdy plné lesku, jindy zapomenuté a nahlodané zubem času. Takové jsou kaple a kapličky na Sokolovsku.

 

Jan Becher Muzeum láká na novou expozici

6. 4. 2012

becherovka2.jpgKARLOVY VARY - Až si uděláte výlet do karlovarského kraje v jakémkoli ročním období, nezapomeňte se zastavit v Jan Becher Muzeu.

 

Chloubou muzea v Krásně je parní těžní stroj

1. 4. 2012

muzeum7.jpgKRÁSNO – Stále něco nového se snaží turistům nabízet Hornické muzeum Krásno (Schönfeld). Návštěvníci ho naleznou v prostoru historického cínového dolu Vilém.

 

Hrad Hartenberg je otevřený po celý rok

26. 2. 2012

nadvori-hradu-hartenberg2.jpgHŘEBENY – V jakémkoli ročním období je možné vyrazit na hrad Hartenberg v Hřebenech. A to i zimě.

 

Centrum Kynšperka dýchá historií

22. 2. 2012

kynsperk2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ – Při poznávání Sokolovska by turista jistě neměl minout Kynšperk nad Ohří. Už samotný název napovídá, co je pro město typické.