Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dění na statku

Příspěvky

Vánoční trhy na Bernardu ozvláštní výstava betlémů

29. 11. 2013

peklo_web2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Předvánoční atmosférou bude dýchat druhá a třetí adventní neděle na statku Bernard v Královském Poříčí. O nedělích 8. a 15. prosince se zde totiž konají stylové vánoční trhy s desítkami řemeslníků, dílničkami pro děti a bohatým programem.

 

Truhla z Těšovické tvrze se stala předlohou pro nové repliky

25. 11. 2013

vyroba-truhel2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - K tradicím a ruční řemeslné práci se stále více vracejí lidé v našem regionu. Svědčí o tom snaha truhlářů z Královského Poříčí nastartovat výrobu, při které se nechávají inspirovat starožitným nábytkem ze selských stavení ze západních Čech.

 

Martin na koni přijel, sněhovou nadílku však nepřivezl

12. 11. 2013

martin2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Stovky návštěvníků, převážně rodiče s malými dětmi, se v pondělí na svátek svatého Martina vypravily na statek Bernard v Královském Poříčí. Podle tradice přišli lidé vyhlížet první sníh a ochutnávat Svatomartinská vína. 

 

Návštěvnost statku roste, nejvíce táhnou dětské akce

1. 11. 2013

deti_statek2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Stále více lidí si nachází cestu na statek Bernard v Královském Poříčí. Že řemesla a tradice táhnou, dokládá aktuální zhodnocení letošní sezóny, která byla v porovnání s předchozím rokem ještě úspěšnější.  

 

Řemeslníci a trhovci se na statku zdokonalují v ruštině

13. 10. 2013

vyuka2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Znalost cizích jazyků je dnes nezbytná pro celou řadu profesí, řemeslníky a trhovce nevyjímaje. Právě pro ně je určený bezplatný kurz specifické ruštiny pod vedením rodilé mluvčí, který letos v září odstartoval na statku Bernard v Královském Poříčí.

 

To byla podívaná! Nádvoří zaplnily nadupané motorky

29. 9. 2013

motorka_male.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Letošní sezóně dali v sobotu sbohem králové silnic a užili si spanilou jízdu napříč regionem. Tradičně na Den české státnosti – svátek svatého Václava, nakopli svůj nablýskaný stroj, oblékli koženou bundu se svými klubovými barvami a společně s kamarády utvořili nekonečnou kolonu nezkrotných mašin.

 

Spanilou jízdu zakončí motorkáři na statku Bernard

21. 9. 2013

motorky2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Stovky nablýskaných silných strojů budou v sobotu 28. září k vidění na parkovišti u statku Bernard v Královském Poříčí. U příležitosti ukončení sezóny si zde dávají sraz motorkáři nejen z Karlovarského kraje.  

 

Ekocentrum seznamuje návštěvníky s přírodou kolem nás

11. 9. 2013

ekocentrum11.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Nové Ekocentrum se zaměřením na přírodu a environmentální výchovu otevřel během letní sezóny statek Bernard v Královském Poříčí. Návštěvníci do něj mohou nahlédnout zcela zdarma, a to každý den kromě pondělků v době od 10 do 18 hodin.

 

Výstava opuštěných koček na statku Bernard se vydařila

3. 9. 2013

kocky4.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Každý nový domov, který se podaří nalézt pro opuštěnou kočičku, je úspěchem. Prohlašuje to Alexandra Jančová z občanského sdružení ´Konec toulání´ provozující útulek pro odložené, toulavé a týrané kočkám z celého kraje.  

 

Kočky z výstavy si lidé mohou odnést rovnou domů

27. 8. 2013

kocka2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Udělat dobrý skutek a navíc si domů odnést čtyřnohého mazlíčka mohou v sobotu 31. srpna návštěvníci statku Bernard v Královském Poříčí. Koná se zde totiž vůbec první umísťovací výstava koček v Karlovarském kraji, která má za cíl najít domov opuštěným kočičkám a koťatům s veterinárním osvědčením.  

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »