Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Cena Patrimonium pro futuro ocenila záchranu Hartenbergu

22. 9. 2016

hartenberg33.jpgSOKOLOVSKO/ČR - Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro již potřetí vyzdvihly nejlepší počiny v oblasti památkové péče. Dobrou zprávou je, že jedno z ocenění putuje na Sokolovsko, konkrétně na hrad Hartenberg v Hřebenech. 

 

Rekonstrukce Muzea Karlovy Vary se blíží k závěru

30. 8. 2016

muzeumkv2.jpgKARLOVY VARY - V karlovarském muzeu v současné době probíhá celková přestavba prostor. Zásadní novinkou je vybudování výtahu, díky kterému se muzeum stane bezbariérovým.

 

Na Sokolovsku pokračuje obnova území po těžbě

23. 8. 2016

most2.jpgSOKOLOVSKO - V programu odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji pokračují v regionu práce na naplánovaných projektech.

 

Tuningová akce podpořila dobročinnost

19. 7. 2016

tuning2.jpgKRÁSNO – Celkem 25 tisíc korun putovalo na dobrou věc z víkendové akce New Action Tuning Krásno. Z části výtěžku získala darem 5 tisíc neziskovka Pomoc v nouzi a 15 tisíc korun šlo ve prospěch sbírky Pomoc pro Honzíka. Dalších 5 tisíc korun navíc přidalo město Krásno.

 

Kraj chystá Krušnohorskou cyklistickou magistrálu

10. 7. 2016

Kstezka.jpgARLOVARSKÝ KRAJ - Novou trasu Krušnohorské cyklistické magistrály připravuje Karlovarský kraj. Má provést cyklisty co nejbezpečněji po vhodných cestách a s co nejmenším převýšením od Chebu až po Boží Dar.

 

Štola č. 1 se může pochlubit novým zázemím

26. 5. 2016

stola2.jpgJÁCHYMOV - Do jáchymovského podzemí na Karlovarsku zavítají ročně tisíce návštěvníků, aby si prohlédly místa, kde se dříve dobývalo stříbro a těžil uran. Ke zkvalitnění služeb pro turisty by nyní mělo přispět i nové zázemí Štoly č. 1.

 

Retromuseum umožňuje zažít pocit návratu v čase

8. 3. 2016

retro2.jpgCHEB – Retromuseum připomínající životní styl a design v ČSSR otevřela jako svoji novou pobočku Galerie výtvarného umění v Chebu. Expozice se nachází v sousedním domě na hlavním chebském náměstí, kde se dříve nacházelo železářství.

 

Finální beseda o domácím násilí se uskuteční v Krásné

19. 2. 2016

beseda_chodov2.jpgKRÁSNÁ – Na desátou besedu o domácím násilí a stalkingu zvou ve čtvrtek 25. února 2016 do Krásné u Aše na Chebsku ´Bojovníci proti násilí na ženách´.

 

Masopust opanovali veselí námořníci

7. 2. 2016

namornici2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ – Karnevalovým veselím ožilo v sobotu Královské Poříčí. Ulicemi prošel dlouhý masopustní průvod v čele vedený četníky a koňským povozem, na němž se vezly děti v maskách.

 

Masopust láká na jarmark i zabijačkové hody

31. 1. 2016

masopust2.jpgKRÁLOVSKÉ POŘÍČÍ - Nezaměnitelná atmosféra masopustních rejů zavládne v sobotu 6. února v Královském Poříčí. Lidé si podle tradice dopřejí čas hodování a karnevalového veselí.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »