Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Pamětní deska se po letech vrátila na letiště

27. 6. 2015

letiste_malk2.jpgKARLOVY VARY – Vzpomínková akce na št. kpt. Ing. Františka Malkovského, při které byla slavnostně znovuodhalena pamětní deska tomuto významnému československému letci, se uskutečnila na letišti Karlovy Vary.

 

Den Cyklostezky Ohře zve do Svatošských skal

30. 5. 2015

svatosky2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Den Cyklostezky Ohře s překvapením a zajímavými dárky pro účastníky chystá Karlovarský kraj.  Akce určená pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, se odehraje v sobotu 13. června 2015 od 11 do 16 hodin ve Svatošských skalách.

 

Bojovníci proti násilí na ženách startují sérii besed

24. 4. 2015

dolezalova2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Sérii besed o domácím násilí a stalkingu odstartuje příští týden nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Prvním městem, kam se svojí přednáškou zamíří, bude Rotava na Sokolovsku.

 

Na trati do Horního Slavkova-Kounice začala sezóna

5. 4. 2015

kounice2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Osobní vlaky vyjely v sobotu na trati z Bečova nad Teplou do Horního Slavkova-Kounice. Spoje budou cestujícím k dispozici do 30. srpna 2015.

 

Špýchar se postupně mění v umělecké centrum

3. 4. 2015

spychar2.jpgCHEB - Chebská Galerie 4 – galerie fotografie, se ještě letos přestěhuje do nově opravených prostor.  Umělecké centrum v barokní budově chebského špýcharu nechává zbudovat Karlovarský kraj.

 

Státní hrad a zámek Bečov opět čeká nabitá sezóna

5. 3. 2015

becov_hrad2.jpgBEČOV NAD TEPLOU - Státní hrad a zámek Bečov na Karlovarsku čeká v sezóně 2015 významné výročí. Oslavovat zde budou 30 let od vypátrání relikviáře sv. Maura.

 

Chebští střelci vezou zlato a stříbro z mistrovství žactva

23. 2. 2015

lukostrelba2.jpgCHEB/HUMPOLEC - Zlato a stříbro vybojovali v Humpolci lukostřelci chebského klubu LK ESKA Cheb na 23. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě žactva. Titulem mistryně republiky v halové lukostřelbě z kladkového luku se tak na rok bude pyšnit dvanáctiletá Petra Zikmundová.

 

Karlovaráci o muzeum zcela nepřijdou

2. 2. 2015

archeo2.jpgKARLOVY VARY - Ačkoliv karlovarské muzeum na Nové louce bude po následující dva roky uzavřené kvůli rekonstrukci, o výstavy obyvatelé města zcela nepřijdou.

 

Praprababička oslavila v kruhu rodiny sto let

30. 12. 2014

stolet2.jpgDOLNÍ RYCHNOV - Eva Ryvolová, klientka domova pro seniory Vila Maria v Dolním Rychnově, oslavila v kruhu příbuzných, spolubydlících a zaměstnanců domova v klubovně vily své sté narozeniny. Nechyběli ani další gratulanti z okruhu dobrovolníků a také úřadů.

 

Průmyslové dědictví má silný potenciál pro rozvoj regionu

22. 12. 2014

putovni_vystava2.jpgSOKOLOVSKO – Jak vhodně využít kulturní a průmyslové dědictví k rozvoji našeho regionu? Na tuto otázku přinesl jasné odpovědi mezinárodní projekt SHIFT-X.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »