Jdi na obsah Jdi na menu
 

Z měst a obcí

Příspěvky

Kostel v Liboci oslavil 120 let od posvěcení

4. 8. 2012

liboc2.jpgLIBOC – Sto dvacet let od posvěcení kostela Nejsvětější Trojice v Liboci si připomněli farníci, rodáci a věřící z celého okolí. Do obce se sjelo více než tři sta lidí, aby společně oslavili významné jubileum a zároveň obnovili svátost biřmování.

 

Duchovní koncert spojil národy i církve

1. 8. 2012

chlum1.jpgCHLUM SVATÉ MAŘÍ - Velmi vzácně uváděnou luterskou Mši F dur od Johanna Sebastiana Bacha zažil do posledního místa zaplněný velký poutní kostel v Chumu Svaté Maří.

 

Pozůstatky zaniklých obcí se dočkají obnovy

19. 7. 2012

arnoltov2.jpgSLAVKOVSKÝ LES – Výběr třiceti pozůstatků zaniklých obcí Slavkovského lesa sestavila Místní akční skupina Sokolovsko (MAS).

 

Amsterdamští trubači překonali všechny představy

13. 7. 2012

koncert2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ - Na pozvání mezinárodního Festivalu uprostřed Evropy zavítal do Kynšperku soubor hráčů na žestě z holandské filharmonie Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam.

 

Na hradě se potkají umělci s fotbalisty z Keni

25. 6. 2012

vlajky2.jpgHŘEBENY - Již po páté se koncem června sjede na hradě Hartenberg tucet dobrovolníků z celého světa v rámci uměleckého workshopu.

 

Dotace mohou pomoci při záchraně památek

12. 5. 2012

sokolovna2.jpgSOKOLOVSKO – Opravit zchátralou kapličku. Postavit rozhlednu. Nebo třeba vybudovat trasu pro pěší či cyklisty. To všechno je možné s pomocí dotací z Programu rozvoje venkova České republiky.

 

Barokní sloup se vrátil na své místo

25. 4. 2012

sloup3.jpgHŘEBENY – Kdo se půjde podívat na hrad Hartenberg v Hřebenech, jak zde pokračují stavební úpravy, jistě si všimne barokního sloupu na ostrohu u cesty směrem k hlavní bráně.

 

V Horním Slavkově roste Cimrmanovská lípa

15. 4. 2012

stromek2.jpgHORNÍ SLAVKOV – Novou čtyři sta metrů dlouhou lipovou alej mají v Horním Slavkově (Schlaggenwald). Od mnohých se liší především tím, že každý ze stromů dostal vlastní originální jméno.

 

Snímky ukazují zaniklou obec Vřesová - Doglasgrün

3. 3. 2012

vres2.jpgVŘESOVÁ - V prostoru rozlehlého průmyslového komplexu se nacházela původní obec Vřesová (německy Doglasgrün).

 

Historický amfiteátr oživují nové stromy

15. 2. 2012

stromy2.jpgŠABINA - Obyvatelé Šabiny se těší z nových javorů, dubů a lísek. Dřeviny zatím pokrývá sníh, ale na jaře zelené stromy oživí historický amfiteátr pod skalami.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »