Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Babičkou roku Karlovarského kraje se stala Jana Tomsová

16. 9. 2021

babicka2.jpgKYNŠPERK NAD OHŘÍ - Soutěžní klání účastnic krajského kola ankety Babička roku má svoji vítězku. Mezi osmi přihlášenými soutěžícími zvítězila Jana Tomsová z Kynšperka nad Ohří.

 

MAS Sokolovsko připravuje výzvu zaměřenou na dopravu

15. 9. 2021

mas.jpgSOKOLOVSKO - MAS Sokolovsko informuje, že připravuje výzvu IROP. Č. 21 MAS Sokolovsko IROP – Řešení dopravní infrastruktury VI.

 

Hrdinku z Kraslic připomíná pamětní deska

7. 8. 2021

deska9.jpgKRASLICE - Pamětní desku věnovanou statečné kraslické rodačce Gertrudě Steinlové (1922 – 2020), která za druhé světové války ukrývala a zachránila židovskou dívku Sarah Shlomi, odhalili dnes členové Spolku Němců a přátel německé kultury v ČR, místní skupiny Kraslice.

 

Senátor Balatka navrhl výtvarníka Jiřího Juna na Stříbrnou medaili

10. 6. 2021

jun2.jpgCHODOV – Na udělení Stříbrné medaile předsedy Senátu Parlamentu ČR nominoval sokolovský senátor Miroslav Balatka grafika a kreslíře Jiřího Juna z Chodova. 79letý výtvarník a rodák ze Světlé nad Sázavou stále tvoří a i dnes má ve svém ateliéru rozpracovaná nová díla.

 

Startuje rekonstrukce čtvrti u kina Alfa

4. 6. 2021

oprava2.jpgSOKOLOV - Skupina SUAS GROUP zahájila práce na rekonstrukci bytových domů u sokolovského kina Alfa. Celkově by zde ve dvou etapách mělo vzniknout 78 nových bytů a dalších 48 se následně dočká částečné rekonstrukce a zateplení.

 

Depozitář krajské knihovny poslouží i jako úložiště dat

1. 6. 2021

depozit2.jpgKARLOVY VARY - Stavba moderního depozitáře Krajské knihovny Karlovy Vary dospěla do úspěšného konce. Nové prostory budou sloužit především k uchovávání a zpřístupnění knihovního fondu a dokumentů v psané, tištěné i digitální formě.

 

Pamětní zlatou minci zdobí chebské motivy

25. 5. 2021

mince11.jpgPRAHA/CHEB - V pražském sídle České národní banky byla dnes za účasti guvernéra Jiřího Rusnoka a starosty Chebu Antonína Jalovce slavnostně představena zlatá mince, na které jsou vyobrazeny významné památky města Cheb.

 

Věnujte pozornost přípravě projektů IROP 2021 až 2027

8. 3. 2021

mas.jpgSOKOLOVSKO - MAS Sokolovsko připravuje Strategii komunitně vedeného místního rozvoje na období 2021 – 2027 a jednou z oblastí podpory by jako v minulém období měl být Integrovaný regionální operační program (IROP).

 

Řeka Ohře se opět zbaví odpadků

7. 3. 2021

ohre2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Čištění řeky Ohře v letošním roce proběhne trochu jinak. Dobrovolníci budou moci čistit od pátku 16.4. do neděle 18.4. na přiděleném úseku. Zároveň budou rozděleni do malých skupin tak, aby byla dodržena všechna opatření.

 

Na Bílé vodě vznikne skatepark

8. 2. 2021

studie2.jpgCHODOV – Nový přístup k vyhledávanému přírodnímu koupališti Bílá voda plánuje město Chodov. Jeho součástí bude i skatepark, po němž delší dobu volá chodovská mládež.