Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Oběti holokaustu připomenou další kameny

10. 10. 2020

kameny2.jpgCHODOV - Další čtyři kameny zmizelých, které připomínají oběti holokaustu, nechá v letošním roce položit Chodov. Vzpomínka bude tentokrát patřit rodině Otto Schwabacha, která zahynula roce 1943 v koncentračním táboře v Osvětimi.

 

Štola Johannes uzavřela sezónu s rekordní návštěvností

5. 10. 2020

johannes2.jpgBOŽÍ DAR - Až do posledního zářijového týdne nebylo zcela jasné, zda rekord návštěvnosti štoly Johannes z roku 2019 bude pokořen. Zájem o historickou štolu ze 16. století na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku však překonal všechna očekávání.

 

Cheb je městem, kde se daří podnikatelům

1. 10. 2020

oceneni2.jpgCHEB - Podnikatelské prostředí je v rámci Karlovarského kraje nejvýhodnější v Chebu. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se umístil Sokolov a třetí pozice patří Karlovým Varům.

 

Básnická sbírka se dotýká i starých Kraslic

26. 9. 2020

sbirka2.jpgKRASLICE – Sbírku poezie s názvem „Půlnoc ve skladu básní“ vydal kraslický spisovatel Milan Hloušek. Původně ji plánoval čtenářům představit již na jaře letošního roku, ale kvůli koronavirové krizi s tím počkal až na podzim.

 

Houslový virtuos Václav Hudeček zahrál na Koncertě pro Amati

7. 9. 2020

amati3.jpgKRASLICE - Dlouhým potleskem vestoje poděkovalo publikum houslovému virtuosovi Václavu Hudečkovi, muzikantům Štěpánce Andělové, Lukáši Klánskému a žákům Základní umělecké školy v Kraslicích za jejich skvělý výkon, když zahráli na Koncertě pro Amati.

 

Prohlídky štoly Johannes začínají 25. května

22. 5. 2020

johannes22.jpgBOŽÍ DAR - S podzemím unikátní historické štoly Johannes na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku se opět po osmi měsících bude moci seznámit i široká veřejnost. Od pondělí 25. května zde začnou pravidelné prohlídky.

 

Příhraniční umělci si podali ruce

13. 5. 2020

ruce2.jpgAŠ/SELB - Karlovarský sochař Tomáš Dolejš má za sebou další umělecký počin. Nebyl na to ale tentokrát sám. Společně s německým výtvarníkem Wolfgangem Stefanem z německého Selbu vytvořili monument páru rukou směřujících ke spojení.

 

Pomoc v nouzi testuje své pracovníky na onemocnění COVID-19

12. 5. 2020

testovani2.jpgSOKOLOV - Testovat své zaměstnance na nový typ koronaviru začala v tomto týdnu sokolovská organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Jako první podstoupili testy pracovníci pečovatelské služby, kteří jsou v přímém kontaktu se svými klienty.

 

Nevyužitá křížová cesta se stěhuje z Chodova do Bochova

11. 5. 2020

obraz2.jpgCHODOV - Město Chodov věnuje nedalekému Bochovu na Karlovarsku nevyužité obrazy s motivy křížové cesty. Plátna budou časem zdobit kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kozlově.

 

Hrad Loket otevře po dvou měsících bránu návštěvníkům

10. 5. 2020

hradloket2.jpgLOKET - Hrad Loket se dočkal a konečně může otevřít svoji bránu a přivítat po dvou měsících návštěvníky. V pondělí 11. května budou všem zájemcům zpřístupněny exteriéry hradu. Jedná se o hradní nádvoří, ochozy a věž.