Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Obchvat Mariánských Lázní již slouží řidičům

23. 12. 2020

obchvat2.jpgMARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Karlovarský kraj završil jednu z největších investičních akcí v oblasti dopravy - výstavbu silničního obchvatu Mariánských Lázní na Chebsku.

 

Železničáři představili podobu nové nádražní budovy v Chodově

9. 12. 2020

nadrazi2.jpgCHODOV - Správa železnic připravuje výstavbu nové výpravní budovy v Chodově. Bude umístěna u bezbariérového podchodu na ostrovní nástupiště při pěší cestě ke starému nádraží.

 

Rekonstrukce rybníka prospěla krajině, rostlinám i živočichům

13. 11. 2020

foto2.jpgBEČOV NAD TEPLOU – Třetí Bečovský rybník zrekonstruovaly na Karlovarsku Lesy České republiky. Rybník nyní zadrží vodu, což prospěje okolním lesům i mnoha druhům chráněných rostlin a živočichů.

 

Město koupilo cennou kroniku z 18. století

9. 11. 2020

foto_kronika2.jpgCHEB - Město koupilo od soukromé majitelky z Německa cennou chebskou kroniku z 18. století, jejímž autorem je purkmistr (starosta) Chebu z let 1740 až 1748 Johann Thomas Funk.

 

Nová lávka u Svatošských skal už slouží pěším i cyklistům

5. 11. 2020

lavka_skaly2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Karlovarský kraj nechal vybudovat novou lávku přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v hojně navštěvovaném místě doplnil stávající dřevěnou lávku, která je ve špatném technickém stavu.

 

Oběti holokaustu připomenou další kameny

10. 10. 2020

kameny2.jpgCHODOV - Další čtyři kameny zmizelých, které připomínají oběti holokaustu, nechá v letošním roce položit Chodov. Vzpomínka bude tentokrát patřit rodině Otto Schwabacha, která zahynula roce 1943 v koncentračním táboře v Osvětimi.

 

Štola Johannes uzavřela sezónu s rekordní návštěvností

5. 10. 2020

johannes2.jpgBOŽÍ DAR - Až do posledního zářijového týdne nebylo zcela jasné, zda rekord návštěvnosti štoly Johannes z roku 2019 bude pokořen. Zájem o historickou štolu ze 16. století na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku však překonal všechna očekávání.

 

Cheb je městem, kde se daří podnikatelům

1. 10. 2020

oceneni2.jpgCHEB - Podnikatelské prostředí je v rámci Karlovarského kraje nejvýhodnější v Chebu. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se umístil Sokolov a třetí pozice patří Karlovým Varům.

 

Básnická sbírka se dotýká i starých Kraslic

26. 9. 2020

sbirka2.jpgKRASLICE – Sbírku poezie s názvem „Půlnoc ve skladu básní“ vydal kraslický spisovatel Milan Hloušek. Původně ji plánoval čtenářům představit již na jaře letošního roku, ale kvůli koronavirové krizi s tím počkal až na podzim.

 

Houslový virtuos Václav Hudeček zahrál na Koncertě pro Amati

7. 9. 2020

amati3.jpgKRASLICE - Dlouhým potleskem vestoje poděkovalo publikum houslovému virtuosovi Václavu Hudečkovi, muzikantům Štěpánce Andělové, Lukáši Klánskému a žákům Základní umělecké školy v Kraslicích za jejich skvělý výkon, když zahráli na Koncertě pro Amati.