Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuality

Příspěvky

Tradiční „velikonoční razítko“ letos kvůli koronaviru nebude

1. 4. 2020

ceska-posta.jpgKRASLICE - Česká pošta informovala o omezení služeb v oblasti filatelie z důvodu šíření koronaviru. Kvůli tomu nebude v letošním roce realizováno ani tradiční příležitostné poštovní razítko, kterým se orážely zásilky v období Velikonoc na poště v Kraslicích.

 

MAS Sokolovsko o.p.s. i nadále podporuje regionální rozvoj

23. 3. 2020

mas.jpgSOKOLOVSKO - Již čtvrtým rokem vyhlašuje Místní akční skupina Sokolovsko (dále jen MAS) výzvy k předkládání žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova. Tyto výzvy nabízejí možnost získání dotací do oblastí, kterými jsou například lesní cesty, podpora zemědělců a podnikatelů, rozvoj rekreačních funkcí lesa a rozvoj základní infrastruktury obcí.

 

Šicí skupina zhotovila tisíc roušek, respirátory vyrábí 3D tiskárna

21. 3. 2020

vyzva---sijte-rousky2.jpgSOKOLOVSKO – Desítky a desítky ručně ušitých roušek v těchto dnech putují k záchranářům, zdravotníkům, prodavačkám, pečovatelkám a pracovníkům v sociálních službách. Je to díky švadlenkám a dalším dobrovolníkům, kteří se připojili k velké šicí skupině na Sokolovsku.

 

Studentům: Přijďte, pomozte v lese a vydělejte si

19. 3. 2020

les2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Sázet stromky, stavět oplocenky, které ochrání sazenice před zvěří, nebo také označovat kůrovcem napadené stromy mohou nyní ve svém volnu všichni studenti starší osmnácti let.

 

Kraj zahájil stavbu nové lávky ve Svatošských skalách

12. 3. 2020

most2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Cyklisté a turisté budou moci už brzy využívat novou lávku přes řeku Ohři u Svatošských skal v Karlových Varech. Nový most v oblíbeném výletním místě doplní stávající dřevěněnou lávku, která už není v dobrém stavu.

 

Zájem o diskuzi s Petrem Pavlem předčil očekávání

8. 3. 2020

general-66.jpgSOKOLOV – Se značným ohlasem se setkala návštěva generála Petra Pavla a diplomata Petra Koláře v Sokolově. Do regionu zavítali na pozvání senátora Miroslava Balatky, jenž pro ně zorganizoval nabitý program včetně dvou besed a setkání s představiteli města.

 

K pumptracku u koupaliště přibude i skatepark

5. 3. 2020

skatepark2.jpgCHODOV – Nový skatepark u přírodního koupaliště Bílá voda plánuje Chodov. Na jeho projektovou dokumentaci letos vyčlení ve svém rozpočtu 850 000 korun.

 

Generál Petr Pavel zavítá do Sokolova, čekají ho dvě besedy

26. 2. 2020

general2.jpgSOKOLOV - Armádní generál Petr Pavel s bývalým velvyslancem Petrem Kolářem navštíví v úterý 3. března 2020 město Sokolov. Na Sokolovsko zavítají na pozvání senátora Miroslava Balatky. Ten jim chce představit region a zároveň zprostředkovat setkání s místními lidmi.

 

Obnova trati Krásný Jez – Chodov může oživit turismus

24. 2. 2020

most2.jpgSOKOLOVSKO - Uzavřenou železniční trať Krásný Jez – Chodov by rádi vrátili do života chodovští zastupitelé. Ti její obnovu a zprovoznění na svém únorovém jednání jednoznačně podpořili.

 

Mapa pomáhá dětem a rodinám v krizové životní situaci

17. 2. 2020

mapa_dite2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Nezisková organizace Dům tří přání spustila online mapu s názvem Ohrožené dítě, jejíž cílem je pomoci dětem a rodinám v náročné životní situaci vyhledat adekvátní odbornou pomoc.