Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 3. 2022

kacpu---detsky-koutek---1.jpg

V dětském koutku asistenčního centra pomáhají i studenti. Foto: KÚKK

Stalo se nepsaným pravidlem, že tam, kde je třeba pomoci, se zapojují kromě bezpečnostních složek či zdravotníků také žáci krajských středních škol. Ukázalo se to během pandemie COVID-19 a platí to i dnes. Studenti se starají o ukrajinské děti v centru v KV Areně v Karlových Varech, pomáhají ale také v centrálním skladu humanitární pomoci ve Staré Roli.

„Lidé prchající před válkou na Ukrajině procházejí od 1. března denně krajským asistenčním centrem. Polovina z nich jsou děti spíše předškolního a mladšího školního věku. Pro ně je v rámci centra připraven dětský koutek, kde si mohou hrát v době, kdy jejich matky absolvují proces registrace a s tím spojené agendy. Oslovili jsme proto naše střední školy, jejichž obory studia souvisejí s pedagogickou či sociální prací, a požádali jsme je o pomoc se zajištěním programu a provozu dětského koutku. Setkali jsme se s velmi vstřícnou odezvou, v dětském koutku už dnes pomáhají studenti zdravotnické, pedagogické školy a obchodní akademie. Střední odborná škola stavební v Karlových Varech zase nabídla své žáky na zajištění provozu centrálního skladu humanitární pomoci. Moc si toho vážíme a děkujeme za spolupráci,“ uvedl krajský radní Jindřich Čermák.

Během uplynulých 24 hodin prošlo Krajským asistenčním centrem pomoci Ukrajině v karlovarské KV Areně 1224 lidí, většinou matek s dětmi. Řada z nich v KV Areně i nocovala.