Jdi na obsah Jdi na menu
 

31. 1. 2022

brozura2.jpg

Boj proti hladu a plýtvání potravinami. Takový je název publikace, kterou v nákladu 2 000 kusů vydala Potravinová banka Karlovarského kraje z.s. Brožura má za úkol rozšířit povědomí o tom, co potravinová banka dělá a komu pomáhá. Zároveň mapuje vznik této humanitární organizace a popisuje nelehké roky 2020 a 2021, které poznamenala epidemie Covid-19. V neposlední řadě je publikace zdrojem informací pro každého, kdo se chce dozvědět, kde je možné vyhledat a požádat o potravinovou pomoc v Karlovarském kraji.

„Myšlenku na vydání publikace o tom, jaké je poslání naší potravinové banky a komu vlastně pomáhá, jsem nosil v hlavě již delší dobu. Říkal jsem si, že je potřeba nejenom vysvětlit, jak funguje a odkud získáváme potraviny, ale zároveň vyvrátit některé mýty, které se čas od času vyrojí, a my se pak nestačíme divit, co se zase o potravinových bankách mezi lidmi povídá,“ píše v úvodu brožury její autor Milan Hloušek, ředitel Potravinové banky Karlovarského kraje z.s.

Publikace je neprodejná a bude distribuována prostřednictvím odběratelských organizací krajské potravinové banky a dalších subjektů jako jsou například sociální odbory a infocentra. „Jelikož máme jen omezené množství brožur, rozhodli jsme se, že umožníme zájemcům stáhnout si verzi ve formátu pdf,“ upřesnil Hloušek s tím, že publikace je volně dostupná na internetových stránkách www.potravinovabankakk.cz.

Zajímavostí je, že prvním čtenářem knížečky se stal oficiálně Jan Sebján, ředitel Farní charity Sokolov. A to záměrně. Jeho otec, také Jan Sebján, byl totiž vůbec prvním zaměstnancem naší potravinové banky, na kterého v publikaci vzpomínáme.

Brožuru vyrobila tiskárna AZUS Březová, s. r. o. Projekt je finančně podpořen Nadací rozvoje občanské společnosti z programu Vy rozhodujete, my pomáháme.

logolink.jpg