Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chodov zprávičky

Příspěvky

Bílá voda v Chodově láká ke koupání

6. 6. 2017

bila_voda2.jpgCHODOV - Přírodní koupaliště Bílá voda v Chodově potvrdilo své kvality. Hygienici totiž opět ocenili jakost tamní vody nejlepší známkou.

 

Na Moravě odlili zvony pro Chodov

30. 5. 2017

zvony2.jpgCHODOV – Dva nové zvony pro kostel svatého Vavřince má město Chodov. Zatím ještě chladnou ve Zvonařské dílně Tomášková – Dytrychová v Brodku u Přerova.

 

Chodov vybral jméno pro nový zvon

24. 3. 2017

zvon2.jpgCHODOV - Větší ze dvou nových kostelních zvonů, které zatím čekají na odlití, ponese jméno patrona Chodova – svatý Vavřinec.

 

Chodov nechal otevřít hrobku Plankenheimů

9. 3. 2017

hrobka2.jpgCHODOV - Kamennou desku, která chrání vchod do plankenheimské rodinné hrobky v kostele svatého Vavřince, nechalo na jeden den odstranit vedení města.

 

Chodov urychlí opravy křížové cesty

2. 1. 2017

cesta1.jpgCHODOV – Město Chodov urychlí restaurování zbývajících deseti pláten chodovské křížové cesty z kostela svatého Vavřince.

 

Brožura přináší medailonky významných osobností

22. 10. 2016

brozura2.jpgCHODOV - Dvanáct životních osudů významných Chodováků, které do stručných, ale výstižných medailonků, shrnul městský historik Miloš Bělohlávek, vyšla i v tištěné podobě.

 

Čtyři obrazy křížové cesty jsou zpět v Chodově

10. 8. 2016

obraz2.jpgCHODOV - První čtyři zrestaurované obrazy ze vzácného souboru 14 pláten křížové cesty jsou zpátky v kostele svatého Vavřince v Chodově. V dílnách akademických malířů strávily přibližně čtvrt roku.

 

První díl z kolekce Zmizelý Chodov je v prodeji

13. 5. 2016

zmizelychodov2.jpgCHODOV - První DVD z kolekce Zmizelý Chodov 1 - 3 je už v prodeji. K dostání je za 199 korun v městském infocentru a pokladně kina v Kulturním a společenském středisku v Chodově.

 

Křížová cesta byla prohlášena kulturní památkou

1. 1. 2016

krizovacesta2.jpgCHODOV – Další kulturní památkou se může chlubit město Chodov. Na seznam se totiž dostaly chodovské obrazy, které ztvárňují utrpení Ježíše Krista při jeho poslední cestě na Golgotu, kde byl ukřižován.

 

Chodovská kronika zabodovala v krajské soutěži

4. 12. 2015

kronikarka2.jpgCHODOV - Třetí místo získala chodovská kronika v tradiční soutěži O nejlepší kroniku Karlovarského kraje. V Chodově kroniku vede posledních sedm let Ing. Jitka Hloušková.