Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chodov zprávičky

Příspěvky

Známky s vyhlídkou Chodaublick jsou již v prodeji

16. 10. 2015

znamka2.jpgCHODOV - Nově vyrobené turistické známky s motivem vyhlídky Chodaublick jsou už v prodeji. Zájemci je mohou zakoupit v chodovském informačním centru.

 

Kameny zmizelých připomínají chodovskou rodinu

6. 8. 2015

kameny2.jpgCHODOV - Smutný osud rodiny významného chodovského obchodníka Eduarda Kronbergera připomínají ve Staroměstské ulici takzvané stolpersteine - kameny zmizelých.

 

Chodov vyhlásí sbírku na opravu kostelního zvonu

19. 5. 2015

zvon2.jpgCHODOV - Sbírku na opravu zvonu v kostele svatého Vavřince se chystá vyhlásit město Chodov. Učiní tak u příležitosti Noci kostelů, která se koná 29. května 2015.

 

Oelsnitz zdobí socha Panny Marie z Chodova

1. 4. 2015

oelsnitz2.jpgCHODOV/OELSNITZ - Kopie jedné z chodovských památek, barokní plastiky Panny Marie, už zdobí partnerské město v Německu Oelsnitz/Erzgebirge. Jeho vedení nechalo sošku umístit do nově vznikajícího areálu krajinné výstavy.

 

Waldsassen je oficiálním partnerem Chodova

20. 1. 2015

zvon2.jpgCHODOV - Spolupráce Chodova a německého Waldsassenu už dostala oficiální podobu. Starostové obou měst, Patrik Pizinger a Bernd Sommer, podepsali v sobotu 17. ledna 2015  v Chodově na radnici partnerskou smlouvu.

 

Do Chodova letos přijede Lucie Bílá či Petr Kolář

6. 1. 2015

plakat_ples2.jpgCHODOV - Na obyvatele Chodova čeká rok bohatý na velká hudební jména. První hvězda se objeví už za několik dní, a to 17. ledna na tradičním reprezentačním plese města, kam přijede zpěvák Petr Kolář.

 

Slavnostní večer byl ve znamení udílení významných ocenění

20. 9. 2014

oceneni-2.jpgCHODOV – U příležitosti výročních oslav udělil Chodov městská ocenění občanům, kteří se zasloužili o jeho rozvoj v různých oblastech. Také Sbor dobrovolných hasičů Chodov předal svým členům ocenění několika stupňů.

 

Chodov si k oslavám nechal uvařit vlastní pivo Vavřinec

18. 9. 2014

etiketa-2.jpgCHODOV - Limitovanou várku světlého ležáku si nechal připravit Chodov. Pivní speciál podle dobové chodovské receptury s názvem Vavřinec se bude prodávat pouze v sobotu 20. září v den městských a hasičských oslav.

 

Jiří Jun za sebou nechává šlápoty s otiskem kresby

17. 9. 2014

jun-vystava-4.jpgCHODOV - Šlápoty s otiskem kresby. Takto výstižně nazval chodovský výtvarník Jiří Jun výstavu svých kreseb, která je od středy 17. září k vidění v Galerii u Vavřince. Jak sám říká, jedná se o symbolické pojmenování jeho cesty životem a tvorbou.

 

Radnici v Chodově zdobí originální vitrážové okno

13. 8. 2014

okno2.jpgCHODOV - Radnici v Chodově od závěru minulého týden zdobí unikátní vitrážové okno. Montáž zahájil a vedl sám jeho autor německý mistr sklář Wolfgang Kämpfe.