Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chodov zprávičky

Příspěvky

Brožura přináší medailonky významných osobností

22. 10. 2016

brozura2.jpgCHODOV - Dvanáct životních osudů významných Chodováků, které do stručných, ale výstižných medailonků, shrnul městský historik Miloš Bělohlávek, vyšla i v tištěné podobě.

 

Čtyři obrazy křížové cesty jsou zpět v Chodově

10. 8. 2016

obraz2.jpgCHODOV - První čtyři zrestaurované obrazy ze vzácného souboru 14 pláten křížové cesty jsou zpátky v kostele svatého Vavřince v Chodově. V dílnách akademických malířů strávily přibližně čtvrt roku.

 

První díl z kolekce Zmizelý Chodov je v prodeji

13. 5. 2016

zmizelychodov2.jpgCHODOV - První DVD z kolekce Zmizelý Chodov 1 - 3 je už v prodeji. K dostání je za 199 korun v městském infocentru a pokladně kina v Kulturním a společenském středisku v Chodově.

 

Křížová cesta byla prohlášena kulturní památkou

1. 1. 2016

krizovacesta2.jpgCHODOV – Další kulturní památkou se může chlubit město Chodov. Na seznam se totiž dostaly chodovské obrazy, které ztvárňují utrpení Ježíše Krista při jeho poslední cestě na Golgotu, kde byl ukřižován.

 

Chodovská kronika zabodovala v krajské soutěži

4. 12. 2015

kronikarka2.jpgCHODOV - Třetí místo získala chodovská kronika v tradiční soutěži O nejlepší kroniku Karlovarského kraje. V Chodově kroniku vede posledních sedm let Ing. Jitka Hloušková.

 

Známky s vyhlídkou Chodaublick jsou již v prodeji

16. 10. 2015

znamka2.jpgCHODOV - Nově vyrobené turistické známky s motivem vyhlídky Chodaublick jsou už v prodeji. Zájemci je mohou zakoupit v chodovském informačním centru.

 

Kameny zmizelých připomínají chodovskou rodinu

6. 8. 2015

kameny2.jpgCHODOV - Smutný osud rodiny významného chodovského obchodníka Eduarda Kronbergera připomínají ve Staroměstské ulici takzvané stolpersteine - kameny zmizelých.

 

Chodov vyhlásí sbírku na opravu kostelního zvonu

19. 5. 2015

zvon2.jpgCHODOV - Sbírku na opravu zvonu v kostele svatého Vavřince se chystá vyhlásit město Chodov. Učiní tak u příležitosti Noci kostelů, která se koná 29. května 2015.

 

Oelsnitz zdobí socha Panny Marie z Chodova

1. 4. 2015

oelsnitz2.jpgCHODOV/OELSNITZ - Kopie jedné z chodovských památek, barokní plastiky Panny Marie, už zdobí partnerské město v Německu Oelsnitz/Erzgebirge. Jeho vedení nechalo sošku umístit do nově vznikajícího areálu krajinné výstavy.

 

Waldsassen je oficiálním partnerem Chodova

20. 1. 2015

zvon2.jpgCHODOV - Spolupráce Chodova a německého Waldsassenu už dostala oficiální podobu. Starostové obou měst, Patrik Pizinger a Bernd Sommer, podepsali v sobotu 17. ledna 2015  v Chodově na radnici partnerskou smlouvu.