Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chodov zprávičky

Příspěvky

Chodoaublick nabízí netušenou vyhlídku do krajiny

5. 8. 2014

chodaublick-3.jpgCHODOV - Karlovy Vary, Nové Sedlo, Hory, Vintířov a samozřejmě celý Chodov jako na dlani nabízí neprávem zapomenutá vyhlídka Chodaublick nedaleko města. O její obnovu a zpřístupnění pro veřejnost se teď starají členové chodovského hornického spolku Solles.

 

Fanoušci Krimifestu se mohou těšit na letní kinematograf

30. 5. 2014

kopic22.jpgCHODOV - Festivalovým městem, kde to žije nejen filmem, hudbou a sportem, se stane zhruba na deset červnových dnů Chodov. Už 13. června zde totiž začíná 14. ročník dnes již tradiční přehlídky filmů s detektivní zápletkou a napínavých thrillerů Krimifest 2014.

 

Koulař Staněk potvrdil v Chodově skvělou formu

6. 5. 2014

tretra11.jpgCHODOV – Již 23. ročník atletického mítinku Chodovská tretra hostil stadion v areálu Klubu českých olympioniků v Chodově. Počasí sice nebylo ideální, přesto si našlo do Chodova téměř 400 závodníků z 30 oddílů z celé republiky.

 

Chodov a Oelsnitz jsou partneři už deset let

28. 4. 2014

mesto_chodov2.jpgCHODOV - Rovných deset let úspěšné spolupráce za sebou mají Chodov a jeho partnerské město v Německu Oelsnitz/Erzgebirge. Představitelé obou město si jubileum připomenou v květnu v Oelsnitz.

 

Letošní Krimifest připomene tvorbu Miloše Formana

26. 2. 2014

krimifest2.jpgCHODOV – Na pestrou přehlídku filmů s kriminální zápletkou se mohou v letošním roce opět těšit příznivci napínavých detektivek a strhujících thrillerů. Divákům je naservíruje 14. ročník mezinárodního filmového festivalu Krimifest, který se uskuteční v době od 13. do 22. června.  

 

Centrem Chodova vede nová dendrologická stezka

24. 10. 2013

dendrologicka-stezka11.jpgCHODOV - Okružní stezka začíná na náměstí ve Staroměstské ulici, prochází městským parkem k parku u polikliniky, dále pokračuje centrem města k DDM Bludiště, odtud se vrací Husovou a Rooseweltovou ulicí zpět na náměstí.   

 

Kresby Jiřího Juna ozdobí příští rok chodovskou galerii

25. 9. 2013

jiri_jun2.jpgCHODOV - Nejen v České republice, ale i zahraničí jsou k vidění obrazy chodovského výtvarníka Jiřího Juna z Chodova. Jeho díla takzvaně putují z výstavy na výstavu a dělají radost milovníkům umění, které dokáže zaujmout a pohladit duši.

 

Chodov hostil historicky první lukostřelecký závod

16. 8. 2013

reitmaier2.jpgCHODOV - Historicky první lukostřelecký závod hostilo město Chodov. Na tamním fotbalovém hřišti se utkali sportovci z České republiky a Bavorska o Pohár starostů měst Chodov a Waldsassen.  

 

Slavnostní mše v kostele připomene významné jubileum

8. 7. 2013

vavrinec2.jpgCHODOV – Významné jubileum si v sobotu 10. srpna připomene město Chodov. Bude to přesně 280 let od první mše v kostele sv. Vavřince. A právě na tuto událost chtějí Chodovští upozornit během tradiční Vavřinecké pouti. 

 

Okolí Chodova láká k procházkám a cyklistice

18. 4. 2013

stezka2.jpgCHODOV – Kam vyrážejí Chodovští, když si chtějí protáhnout své tělo a užít si sluníčka? Jedním z oblíbených a vyhledávaných míst je bezesporu Bílá voda severovýchodně nad městem. Dalším tipem je stezka do Staré Chodovské.