Jdi na obsah Jdi na menu
 

Chodov zprávičky

Příspěvky

Centrem Chodova vede nová dendrologická stezka

24. 10. 2013

dendrologicka-stezka11.jpgCHODOV - Okružní stezka začíná na náměstí ve Staroměstské ulici, prochází městským parkem k parku u polikliniky, dále pokračuje centrem města k DDM Bludiště, odtud se vrací Husovou a Rooseweltovou ulicí zpět na náměstí.   

 

Kresby Jiřího Juna ozdobí příští rok chodovskou galerii

25. 9. 2013

jiri_jun2.jpgCHODOV - Nejen v České republice, ale i zahraničí jsou k vidění obrazy chodovského výtvarníka Jiřího Juna z Chodova. Jeho díla takzvaně putují z výstavy na výstavu a dělají radost milovníkům umění, které dokáže zaujmout a pohladit duši.

 

Chodov hostil historicky první lukostřelecký závod

16. 8. 2013

reitmaier2.jpgCHODOV - Historicky první lukostřelecký závod hostilo město Chodov. Na tamním fotbalovém hřišti se utkali sportovci z České republiky a Bavorska o Pohár starostů měst Chodov a Waldsassen.  

 

Slavnostní mše v kostele připomene významné jubileum

8. 7. 2013

vavrinec2.jpgCHODOV – Významné jubileum si v sobotu 10. srpna připomene město Chodov. Bude to přesně 280 let od první mše v kostele sv. Vavřince. A právě na tuto událost chtějí Chodovští upozornit během tradiční Vavřinecké pouti. 

 

Okolí Chodova láká k procházkám a cyklistice

18. 4. 2013

stezka2.jpgCHODOV – Kam vyrážejí Chodovští, když si chtějí protáhnout své tělo a užít si sluníčka? Jedním z oblíbených a vyhledávaných míst je bezesporu Bílá voda severovýchodně nad městem. Dalším tipem je stezka do Staré Chodovské.  

 

Chodov chce lákat turisty na hornickou stezku

8. 12. 2012

smolnice2.jpgCHODOV – Naučnou stezku se zaměřením na hornictví chce vybudovat město Chodov. Začínala by na vlakovém nádraží a končila na Smolnickém kopci.

 

Sportovní centrum se rozrostlo o moderní halu

14. 9. 2012

kapka2.jpgCHODOV – Aktivnímu odpočinku a sportu fandí město Chodov. Důkazem toho jsou investice, které vynakládá do vylepšování sportovního centra, jehož hlavní dominantou se stala moderní hala.

 

Kostel postupně odkrývá svá tajemství

7. 6. 2012

vavrinec7.jpgCHODOV – Barokní kostel sv. Vavřince je hlavní dominantou Chodova. Mnozí obyvatelé města ho již někdy ve svém životě navštívili a kochali se jeho krásou.

 

V Síni historie ústí věrná replika štoly

16. 4. 2012

gong2.jpgCHODOV – Kdo by se chtěl něco dozvědět o historii Chodova, měl by svoji pouť za poznáním začít v budově, kde sídlí městská knihovna.

 

Z důlniho stroje by mohla vzniknout rozhledna

20. 2. 2012

zakladac2.jpgCHODOV – Kdo projíždí kolem Chodova, může si v dáli všimnout důlního zakladače, který se tyčí na Smolnické výsypce u přírodního koupaliště Bílá voda.