Jdi na obsah Jdi na menu
 

chodaublick-1.jpg

 Členové hornického spolku Solles při úpravě vyhlídky Chodaublick.

CHODOV - Karlovy Vary, Nové Sedlo, Hory, Vintířov a samozřejmě celý Chodov jako na dlani nabízí neprávem zapomenutá vyhlídka Chodaublick nedaleko města. O její obnovu a zpřístupnění pro veřejnost se teď starají členové chodovského hornického spolku Solles. Ti v minulých týdnech místo zbavili všudypřítomného náletu, pařezů, listí a dalšího nepořádku. Plánují, že v budoucnu bude na vyhlídce, tak jako před lety, dřevěná lavička.

Vyhlídka se nachází na Liščím kopci nedaleko Tatrovic. Obnova výletního místa ale není jedinou aktivitou v tomto směru, kterou Solles vyvíjí. V plánu má také vyčištění a zpřístupnění části štoly na Föllerbergu nedaleko zmíněné vyhlídky. „Je to bývalá průzkumná štola, o které se zmiňuje jedna z pověstí o Chodově,“ poznamenal místostarosta Chodova a člen hornického spolku Patrik Pizinger.

Spolek Solles by se do úpravy štoly podle místostarosty rád pustil ještě v letošním roce. Prohlídka vyčištěné vyhlídky a její slavnostní  představení veřejnosti se uskuteční 9. srpna. Sraz zájemců je v Tatrovicích u hospody ve středu obce v 15. 30 hodin.

  chodaublick-2.jpg

 Pohled na město Chodov z vyhlídky Chodaublick. Foto 2x: Ivana Sarkányová