Jdi na obsah Jdi na menu
 

etiketa.jpgCHODOV - Limitovanou várku světlého ležáku si nechal připravit Chodov. Pivní speciál podle dobové chodovské receptury s názvem Vavřinec se bude prodávat pouze v sobotu 20. září v den městských a hasičských oslav. Zlatavý mok uvařil na objednávku známý plzeňský sládek Josef Krýsl.

„Vycházeli jsme z historických receptů tak, aby lidé ochutnali pivo, které pili naši předci,“ prozradil sládek. Jeho pivo určené výhradně pro Chodov má podle něj střední až vyšší hořkost. „Při výrobě jsme použili druh ječmene, který po sto letech zažívá mezi pivovarníky úspěšný návrat,“ poznamenal Krýsl.

Aby se Vavřinec co nejvíce přiblížil klasické chuti původní receptury, bude nefiltrovaný a nepasterovaný. Vavřinec bude v prodeji ve stánku infocentra naproti chodovské radnici, na točený ležák si mohou lidé zajít do dvora městského úřadu, kde je v rámci oslav k dispozici Vavřinecká krčma.

Oslavy města Chodova

Chodov letos slaví tři významné události - 820 let od první písemné zmínky o Chodově, 120 let povýšení na město a 140 let existence sboru dobrovolných hasičů. Oslavy začínají v pátek 19. září slavnostním večerem v Kulturním a společenském středisku, kde představitelé Chodova za účasti pozvaných hostů udělí městská ocenění. Hlavní program je naplánovaný na sobotu 20. září a začíná velkým průvodem ulicemi města.

Jeho součástí budou mimo jiné loketští ostrostřelci, členové občanského sdružení Klub 1938 – Četnická stanice, Hornický spolek Solles Chodov a členové spřátelených spolků, hornická kapela z Oelsnitz/Erzgebirge, historické bicykly a obyvatelé města v dobových kostýmech, kteří mají připomenout období, kdy byl Chodov povýšen na město.

Chybět nebude ani kočár se starostou Chodova, císařem Franzem Josefem I. v podání herce Jiřího Prágera a starosty partnerských měst Oelsnitz/Erzgebirge a Waldsassen. Celý den bude na různých místech města probíhat bohatý program, který zakončí koncert známého slovenského zpěváka Vašo Patejdla a slavnostní ohňostroj.

kolaz-chodov.jpg

* Fotokoláž a etiketa pochází z archivu města Chodova.