Jdi na obsah Jdi na menu
 

jiri_jun1.jpg

Vernisáž v Kolíně si nenechala ujít Meda Mládková, která usedla vedle Jiřího Juna. Foto: RGF atelier/Jiří Hrbek

CHODOV - Nejen v České republice, ale i v zahraničí jsou k vidění obrazy chodovského výtvarníka Jiřího Juna z Chodova. Jeho díla takzvaně putují z výstavy na výstavu a dělají radost milovníkům umění, které dokáže zaujmout a pohladit duši. Junovo obrazy jsou aktuálně k vidění v Kolíně, kde zdobí výstavní síň Galerie v zahradě. Již brzy se ale s jeho uměleckým stylem budou moci lidé seznámit také v Maďarsku. Ve čtvrtek 3. října totiž začíná v tamní Galerii Szombathely výstava s názvem Nejlepší díla bienále kresby Plzeň 2012. A právě v této expozici je Junova kresba zařazená. Veřejnost se jí bude moci kochat do 24. listopadu 2013. Kolekci ze Szombathely následně převezme partner výstavy České Centrum v Budapešti s tím, že expozici uveřejní od letošního prosince do února příštího roku. 

„Nejvíce mě těší, když vidím, že moje obrazy dělají lidem radost. Nyní je zrovna vystavuje galerie v Kolíně,“ pověděl Jiří Jun. Letos se jedná o již třetí samostatnou výstavu tohoto vitálního umělce, který neumí zahálet. Ve svém živlu je, když může sedět ve svém skrovném ateliéru a kreslit. „Velkou radost nám svojí přítomností na slavnostní vernisáži v Kolíně udělala paní Meda Mládková a samozřejmě také všichni ostatní návštěvníci výstavy,“ prohlásil výtvarník. Jeho černobílé obrazy se v kolínské galerii budou vyjímat až do 25. října.

Kdo nemá čas se za nimi vypravit, a přesto touží kresby Jiřího Juna spatřit, dostane příležitost příští rok. Chodovský výtvarník totiž bude vystavovat v místě svého bydliště. A to konkrétně od 17. září 2014 v Galerii u Vavřince. Expozici nesoucí název ´Šlápoty s otiskem kresby´ má tvořit 33 obrazů. „Je to jakési symbolické pojmenování mé cesty životem a tvorbou … Už je to více než čtyřicet let, co jsem se přistěhoval do Chodova. Tady spokojeně žiji, kráčím a kreslím,“ pronesl klidným hlasem Jun. 

Více o tvorbě Jiřího Juna si přečtete ZDE.