Jdi na obsah Jdi na menu
 

 krimifest1.jpg

 Hurá do kina! Festival je určený všem věkovým skupinám. Foto: Krimifest

CHODOV – Na pestrou přehlídku filmů s kriminální zápletkou se mohou v letošním roce opět těšit příznivci napínavých detektivek a strhujících thrillerů. Divákům je naservíruje 14. ročník mezinárodního filmového festivalu Krimifest, který se uskuteční před začátkem letních prázdnin v době od 13. do 22. června. Kromě široké filmové nabídky se fanoušci kriminálek mohou těšit na řadu doprovodných akcí zaměřených na všechny věkové kategorie. A nebyl by to Krimifest, kdyby se snažil pouze pobavit. Jeho posláním je především popularizovat problematiku předcházení zločinnosti.

„Náš festival je vícedenní kulturně společenský projekt, smyslem je burcovat v lidech slušnost a působit osvětově. Vyzdvihovat vyšší mravní principy a ukazovat lidem, že se k sobě mohou chovat hezky a navzájem se respektovat,“ pronesl zakladatel Krimifestu Jaroslav Kopic. 

Ačkoli se festival koná až v červnu, už dnes jeho organizátoři nastiňují jeho základní obrysy. Filmová přehlídka má být z části věnovaná připomenutí tvorby režiséra a scénáristy Miloše Formana, podobným stylem jako tomu bylo v minulém roce v případě Woodyho Allena. „Žánrově hodláme zařadit nově dramaturgickou linii westernu. Například s tuzemským ´easternem´ Smrt v sedle. Dále pak chceme promíchávat zahraniční snímky s českou filmovou krimi produkcí. Zde mohou jako příklad uvést filmové drama Petra Nikolaeva Příběh kmotra, které v minulém roce vzbudilo velký divácký ohlas,“ poznamenal Kopic. 

Doprovodný program slibuje například koncert skupiny Čechomor v chodovském kostele sv. Vavřince nebo vystoupení Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. „Dále se chystají obvyklé prezentace záchranného systému, bezpečnostních složek, sociálních služeb a nejrůznější sportovní klání. Zajímavým duchovním přesahem pak jistě bude bohoslužba s hudebním obohacením Křesťanské policejní asociace,“ přiblížil Kopic škálu plánovaných akcí.