Jdi na obsah Jdi na menu
 

  vitraz-3.jpg

 Instalaci vitráže vedl mistr sklář Wolfgang Kämpfe. Foto 2x: M. Polák

CHODOV - Radnici v Chodově od závěru minulého týden zdobí unikátní vitrážové okno. Montáž zahájil a vedl sám jeho autor německý mistr sklář Wolfgang Kämpfe. Skla vitráže zobrazují tři dominanty měst, která už léta spolupracují.

„Jedná se o motivy Chodova, Oelsnitz/Erzgebirge a Waldsassenu,“ upřesnil místostarosta Chodova Patrik Pizinger. „Myšlenka osazení vitrážového okna vznikla při oslavách 800 let od založení Oelsnitz/Erzgebirge. To nám jako překvapení odhalilo okno přímo s motivy Chodova. Letos máme ve spolupráci s Oelsnitz desetileté výročí, je to tedy dobrá příležitost,“ doplnil místostarosta.

Sklenář originální dílo zhotovil podle návrhu výtvarníka Klause Hirsche, který do konce srpna vystavuje své obrazy v Galerii u Vavřince. Pro mistra Kämpfeho byla práce na chodovské zakázce zřejmě jedna z posledních, v nejbližších dnech totiž odchází na zasloužený odpočinek.

Barevné okno je umístěné v zasedací místnosti radnice. Její vedení ho veřejnosti slavnostně představilo v neděli 10. srpna. Akce se zúčastnili i pánové Kämpfe a Hirsch.

okno1.jpg

 Vitráže zobrazují dominanty měst, která už léta spolupracují.