Jdi na obsah Jdi na menu
 

vavrinec1.jpgCHODOV – Významné jubileum si v sobotu 10. srpna připomene město Chodov. Bude to přesně 280 let od první mše v kostele sv. Vavřince. A právě na tuto událost chtějí Chodovští upozornit během tradiční Vavřinecké pouti, která bude mít nejen společenský rozměr, ale také historický a duchovní.

„Slavnostní mše se nebude konat přesně 10. srpna, ale až následující den, jelikož Vavřinecká pouť by se měla sloužit vždy v neděli. Také jsme velice stáli o to, aby ji celebroval plzeňský biskup Mons. Radkovský, který nám již přislíbil svoji účast,“ informoval místostarosta Chodova Patrik Pizinger. „Na mši by měli přijet také rodáci z Chodova, kteří dnes žijí v Německu. Také pro ně je to velmi významná událost,“ zdůraznil Pizinger. Začátek je v 10 hodin.

A na co se mohou návštěvníci Vavřinecké poutě těšit? Nabitý program v centru města začne v sobotu dopoledne, kdy na podiu zahrají Plzeňští heligonkáři, Vesnická čtyřka, Březovská desítka i Plzeňský MLS. Odpoledne a večer vystoupí Debbi a Lipo, Nirvana Revival, Michal Hrůza, Queen Revival. Noční oblohu pak ozáří parádní ohňostroj. Ani tentokrát nebudou chybět pouťové atrakce, historické tržiště a šermířská klání. Večer od 18 hodin se lidé mohou vypravit do kostela sv. Vavřince na koncert plzeňského souboru Touch of Gosple. Publikum uslyší jak známější tradiční spirituály jako Joshua Fit De Battle Of Jericho, I’m So Glad, Go Tell It on the Mountain, tak gospelovou ´klasiku´ Happy Day, Soon and Very Soon, a v neposlední řadě moderní gospel evropských i amerických autorů.

Také neděle bude plná muziky a zábavy. Na náměstí zahrají Červení panteři a německá kapela z Waldsassenu. Otevřené bude i tržiště a děti se mohou jít pobavit na oblíbené kolotoče.