Jdi na obsah Jdi na menu
 

kapka1.jpg

Sportovní hala v Chodově má netradiční tvar. Připomíná obří kapku.

CHODOV – Aktivnímu odpočinku a sportu fandí město Chodov. Důkazem toho jsou investice, které vynakládá do vylepšování sportovního centra, jehož hlavní dominantou se stala moderní hala připomínající obří kapku. Vnitřní prostor nabízí rozdělení na tři samostatná hřiště, která lze přepažit pevnými závěsy. Cvičenci si tak vzájemně nevadí a mohou libovolně trénovat. Věnovat se tu mohou veškerým míčovým sportům, jako je házená, basketbal, volejbal, florbal či badminton.

Hala je vybavená recepcí, nářaďovnou a šesti šatnami. V každé z nich jsou sprchy a toalety. Pro návštěvníky turnajů a sportovních klání je vybudovaný ochoz, kam se vejde až dvě stě skandujících diváků. U haly navíc vzniklo nové prostorné parkoviště.

Sportovní centrum v Chodově nabízí nejrůznější aktivity. Kromě velkého fotbalového hřiště jsou v areálu kurty pro plážový volejbal, hřiště pro malou kopanou s umělým povrchem, minigolf a herní prostor s dětskými prolézačkami. Lidem jsou tu k dispozici také šatny a toalety.

Podle vedení chodovské radnice by se mohl areál postupně rozšiřovat a doplňovat o další atrakce a nové kabiny pro sportovce. „V zadním prostoru směrem k trati počítáme s vybudováním tenisových kurtů. Tam by mohl v budoucnu vzniknout i přírodní amfiteátr pro pořádání hudebních koncertů,“ uvedl starosta Chodova Josef Hora.