Jdi na obsah Jdi na menu
 

vavrinec1.jpg

CHODOV - Návštěvníky tradiční Vavřinecké poutě v Chodově opět čeká bohatý program. Jeho hlavní část se odehraje v sobotu 11. srpna. Pouť začíná v 10 hodin ve Staroměstské ulici a blízkém okolí. Návštěvníci se mohou těšit na dobové tržiště, pouťové atrakce, stánky s občerstvením, historický šerm, taneční skupiny a spoustu muziky v podání několika kapel rozličných žánrů.

Posluchačům zahrají Vesnická čtyřka, Březovská desítka, Zajíc Company, Červení Panteři a Roxette Tribute band. Program bude probíhat také v kostele svatého Vavřince, kde se od 10 hodin uskuteční poutní mše svatá. Od 18 hodin bude následovat koncert s názvem Klenoty české duchovní hudby (harfa, flétna, zpěv).

Ohňostroj, který je nedílnou součástí poutě, tentokrát nebude. Návštěvníci však o zábavu na noční obloze nepřijdou, pyrotechniku totiž nahradí světelná laserová show s překvapením. Důvodem změny je dlouhotrvající sucho a s ním související vysoké nebezpečí vzniku požáru. Karlovarský kraj kvůli tomu vydal omezující nařízení, které zatím stále platí. Pouť pokračuje v neděli 12. srpna.