Jdi na obsah Jdi na menu
 

znamka1.jpg

Turistické známky jsou k dostání v chodovském informačním centru.

CHODOV - Nově vyrobené turistické známky s motivem vyhlídky Chodaublick jsou už v prodeji. Zájemci je mohou zakoupit v chodovském informačním centru. A jen co se dřevěné známky na pultě objevily, hned byl o ně ze strany veřejnosti zájem. Cena za jednu známku je 30 korun. Infocentrum jich má dostatek a v případě potřeby nechá vyrobit další kusy.

Obnovená vyhlídka Chodaublick se na prestižní seznam míst, která mají vlastní turistickou známku, zařadila teprve nedávno. K úspěchu ji pomohlo napínavé internetové hlasování, kde se rozhodlo až v samém závěru ankety. „Máme z toho samozřejmě obrovskou radost. Turistické známky jsou ideální formou pro zviditelnění našeho hornického regionu,“ uvedla Jitka Hloušková z chodovského infocentra.

Známky jsou zpravidla kulaté, dřevěné, vypalované plakety, jež jsou suvenýrem a zároveň jakýmsi potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa.

Vyhlídka na skalním výběžku leží nedaleko Tatrovic na Liščím vrchu, v dobách minulých bývala častým cílem nedělních výletů. O její obnovu se v loňském roce zasloužili za podpory Chodova především členové hornické spolku Solles.