Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co se děje v kraji

Příspěvky

Centra začínají pomáhat lidem ohroženým domácím násilím

23. 10. 2014

km_kraslice2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Kontaktní místa pro oběti domácího násilí otevřela v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Účelem této služby je poskytování bezplatné odborné pomoci v oblasti domácího násilí a stalkingu – nebezpečného pronásledování.

 

Sběr hub nesmí poškozovat les, upozorňují lesníci

17. 10. 2014

houbar5.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Českým národním fenoménem je sběr hub. Jen v málokteré další zemi lze najít tolik nadšených houbařů jako právě v České republice. Ne všichni se ale umí v lese správně chovat.

 

MFF Tourfilm: Krásy dna oceánu či sex napříč kontinenty

3. 10. 2014

ocean2.jpgKARLOVY VARY - 47. ročník nejstaršího filmového festivalu turistických filmů na světě se letos bude konat od 9. do 11. října 2014 v karlovarském hotelu Thermal a v Grandhotelu PUPP. Partnerskou zemí tohoto ročníku festivalu bude Maroko – perla Arábie.

 

Cyklostezka Ohře potřebuje kvalitní údržbu i aktivní propagaci

10. 9. 2014

cyklostezka2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Obliba Cyklostezky Ohře, po které celou sezónu jezdí cyklisté od Chebu do Karlových Varů a dalších částí našeho regionu, stále stoupá. O to větší jsou ale také nároky na údržbu jednotlivých úseků.

 

S pomocí kraje se daří opravovat církevní památky v regionu

3. 9. 2014

chlum2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - V západních Čechách se nachází řada významných církevních památek, které postupně chátrají. Karlovarský kraj proto každoročně přispívá na jejich obnovu více jak milion korun.

 

Bojovníci proti násilí na ženách vyrážejí na svoji misi

2. 9. 2014

bojovnici2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Do ještě usilovnějšího boje proti domácímu násilí se pouští sokolovská neziskovka Pomoc v nouzi, o.p.s. V srpnu odstartovala projekt, jehož hlavním cílem je rozšířit poskytování odborné pomoci týraným osobám a eliminace domácího násilí na ženách a stalkingu - nebezpečného pronásledování.

 

Cestování po Česku je výrazně na vzestupu

22. 8. 2014

pamatky.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Zájem Čechů o poznávání turistických cílů v naší zemi stoupá. Roste počet těch, kteří v Česku tráví dovolenou nebo některý z prodloužených víkendů, i těch, kteří se po tuzemsku vydávají pouze na výlety.

 

Podívejte se za netopýry z Chebského hradu a dolu Jeroným

21. 8. 2014

netopyr2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Za netopýry se mohou vypravit lidé ke středověkému dolu Jeroným a na Chebský hrad. Již tradiční putovní akce v našem regionu seznámí návštěvníky se záhadnými a mnoha mýty opředenými nočními tvory.

 

Novináři radili neziskovkám, jak se dostat na stránky novin

12. 8. 2014

seminar2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Jednodenní seminář na téma neziskovky a média přichystal Český novinářský klub (ČNK) ve spolupráci s Asociací nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje (ANNA KK).

 

Najde Simona Krainová vítězku soutěže letos v našem kraji?

8. 7. 2014

krainova2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Letos už podruhé se v rámci modelingové soutěže Czechoslovak TopModel uskuteční 11 regionálních castingů a tím pádem i 11 příležitostí setkat se s ředitelkou celého projektu, Simonou Krainovou.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »