Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co se děje v kraji

Příspěvky

Nová lávka u Svatošských skal už slouží pěším i cyklistům

5. 11. 2020

lavka_skaly2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Karlovarský kraj nechal vybudovat novou lávku přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v hojně navštěvovaném místě doplnil stávající dřevěnou lávku, která je ve špatném technickém stavu.

 

Štola Johannes uzavřela sezónu s rekordní návštěvností

5. 10. 2020

johannes2.jpgBOŽÍ DAR - Až do posledního zářijového týdne nebylo zcela jasné, zda rekord návštěvnosti štoly Johannes z roku 2019 bude pokořen. Zájem o historickou štolu ze 16. století na Zlatém Kopci u Božího Daru na Karlovarsku však překonal všechna očekávání.

 

Příhraniční umělci si podali ruce

13. 5. 2020

ruce2.jpgAŠ/SELB - Karlovarský sochař Tomáš Dolejš má za sebou další umělecký počin. Nebyl na to ale tentokrát sám. Společně s německým výtvarníkem Wolfgangem Stefanem z německého Selbu vytvořili monument páru rukou směřujících ke spojení.

 

Filmový festival v Karlových Varech se přesouvá na rok 2021

28. 4. 2020

mff_ne2.jpgKARLOVY VARY - S ohledem na přetrvávající opatření vlády v souvislosti s koronavirovou krizí a kvůli jejím mezinárodním dopadům a celosvětově komplikované situaci se organizátoři Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary rozhodli neuskutečnit letos jeho 55. ročník.

 

Policisté kontrolují hranice ze země i ze vzduchu

9. 4. 2020

hranice2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje na třinácti hraničních přechodech zamezují nedovolenému překročení státní hranice.

 

Železničáři připravují rekonstrukci trati ze Sokolova do Chebu

5. 4. 2020

vlak2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Správa železnic pokročila v další přípravě rekonstrukce trati 140 v části ze Sokolova do Chebu. Práce byly rozděleny do tří samostatných investičních akcí. Realizace prací se předpokládá v letech 2024 až 2029.

 

Studentům: Přijďte, pomozte v lese a vydělejte si

19. 3. 2020

les2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Sázet stromky, stavět oplocenky, které ochrání sazenice před zvěří, nebo také označovat kůrovcem napadené stromy mohou nyní ve svém volnu všichni studenti starší osmnácti let.

 

Kraj zahájil stavbu nové lávky ve Svatošských skalách

12. 3. 2020

most2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Cyklisté a turisté budou moci už brzy využívat novou lávku přes řeku Ohři u Svatošských skal v Karlových Varech. Nový most v oblíbeném výletním místě doplní stávající dřevěněnou lávku, která už není v dobrém stavu.

 

Dnes odstartovaly Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže

19. 1. 2020

olympiada22.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně dnes odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci, hejtmany a dalšími zástupci krajů.

 

Kraj vybuduje ve Svatošských skalách novou lávku přes řeku

27. 2. 2019

skaly2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Karlovarský kraj získá bezúplatným převodem pozemky u Svatošských skal nedaleko Karlových Varů, které jsou nyní ve vlastnictví státního podniku Česká pošta. Kraj tak bude moci zachovat volnočasový areál, jenž v místě sídlí, a postavit novou lávku přes řeku Ohři, po které bez problému projedou i vozy zdravotnických záchranářů.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »