Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co se děje v kraji

Příspěvky

Dnes odstartovaly Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže

19. 1. 2020

olympiada22.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně dnes odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci, hejtmany a dalšími zástupci krajů.

 

Kraj vybuduje ve Svatošských skalách novou lávku přes řeku

27. 2. 2019

skaly2.jpgSVATOŠSKÉ SKÁLY - Karlovarský kraj získá bezúplatným převodem pozemky u Svatošských skal nedaleko Karlových Varů, které jsou nyní ve vlastnictví státního podniku Česká pošta. Kraj tak bude moci zachovat volnočasový areál, jenž v místě sídlí, a postavit novou lávku přes řeku Ohři, po které bez problému projedou i vozy zdravotnických záchranářů.

 

Ohlédnutí za festivalem Literární Františkovy Lázně

21. 12. 2018

krest2.jpgFRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Letošní festival nabídl pestrou paletu akcí. Tváří 21. ročníku festivalu byla především herečka Hana Maciuchová. Poezie zněla z divadla, kaváren, hotelů, ze společenského sálu casina i Happeningového vlaku.

 

V Karlovarském kraji lidé darovali 9,5 tun potravin a drogerie

12. 11. 2018

sbirka_web2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/ČR - Národní potravinová sbírka již šestým rokem na prahu adventního období mobilizovala obyvatele České republiky k solidaritě a pomoci potřebným.

 

V Novém Kostele se radují z úspěchu v soutěži Vesnice roku

13. 8. 2018

vesnice2.jpgNOVÝ KOSTEL - Letos se konal již čtyřiadvacátý ročník oblíbené soutěže Vesnice roku, jejímž cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat.

 

Kraj podpořil památky na jejich cestě k záchraně

29. 6. 2018

fabrika2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Na opravu téměř sedmi desítek památek letos přispěje Karlovarský kraj dotací ve výši 12 milionů korun.

 

Do Čištění řeky Ohře se zapojilo téměř tisíc dobrovolníků

13. 4. 2018

ohre3.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - V letošním roce se již po třetí konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře.

 

Kraj představil na veletrhu krásu svých památek

16. 3. 2018

kraj2.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ/PRAHA – Šesté pokračování mezioborového veletrhu Památky – Muzea – Řemesla přilákalo do holešovické INCHEBA  Areny v Praze stovky návštěvníků.

 

Dobrovolníci pomohou ulevit řece Ohři od nepořádku

1. 3. 2018

cisteni1.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - V letošním roce proběhne již po třetí akce Čištění řeky Ohře, která běží souběžně s celorepublikovou událostí „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Celé se to uskuteční 7. dubna 2018.

 

Města se pyšní novými památkovými rezervacemi

7. 1. 2018

vary3.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Lázeňská část města Karlovy Vary, včetně okolí s lázeňskými lesy a lázeňská kulturní krajina Mariánských Lázní byla od 1. ledna 2018 povýšena na památkovou rezervaci a památková rezervace města Františkovy Lázně byla plošně rozšířena.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »