Jdi na obsah Jdi na menu
 

prednaska1.jpg

Besedy vedou Mgr. Eva Chalupníková – Doležalová a Jiří Král, DiS.

KARLOVARSKÝ KRAJ – Ve svém tažení Karlovarským krajem pokračují ´Bojovníci proti násilí na ženách´. Navštěvují vybraná města, kde besedují se školáky i s veřejností. Jejich posláním je šířit povědomost o problematice domácího násilí, stalkingu a nabízet lidem odbornou pomoc v dané oblasti. Kdo by se chtěl dozvědět více nebo hledá odpovědi na konkrétní otázky, může příští týden zavítat na některou z chystaných besed, jež se tentokrát konají na Karlovarsku. A to v úterý 23. června ve Žluticích a ve středu 24. června v Horní Blatné.

O domácím násilí a stalkingu přijedou do těchto měst povídat Mgr. Eva Chalupníková – Doležalová, vedoucí Intervenčního centra v Sokolově a její kolega Jiří Král, DiS. „Akce jsou určené pro širokou veřejnost. Kdo chce, může se ptát na věci, co ho zajímají, nebo jen tak sedět a poslouchat,“ uvedla Eva Chalupníková – Doležalová.

Úterní beseda ve Žluticích je součástí soutěžního odpoledne pro rodiny s dětmi, které se odehraje od 15 do 17 hodin v kontaktním středisku neziskových organizací Člověk v tísni, o.p.s. a Pomoc v nouzi, o.p.s. na Velkém náměstí č. p. 150. „Vítaní jsou rodiče s dětmi, mládež, senioři i jednotlivci. Na programu jsou hry a soutěže pro děti,“ uvedl za organizaci Pomoc v nouzi PR manažer Milan Hloušek. Na této akci spolupracuje organizace Člověk v tísni, která při této příležitosti představí služby, jež v lokalitě Žlutic nabízí.

Ve středu si besedu vyslechnou obyvatelé Horní Blatné. Díky vstřícnosti místní radnice se akce uskuteční v prostorách kina v budově městského úřadu. Začátek je v 16 hodin. Občerstvení pro návštěvníky je zajištěno. Vstup je zdarma.

Letos se prozatím besedy konaly v Rotavě, Jáchymově a Ostrově. Během roku se uskuteční i v dalších městech. Plánované jsou v Kraslicích, Chodově, Aši nebo Kynšperku nad Ohří.

Přednášky míří také za studenty. Například v pondělí 22. června budou přednášející diskutovat s žáky ISŠTE Sokolov. Studenti tak budou následovat své vrstevníky z chebské ISŠ a sokolovského gymnázia, kteří mají tento druh besed již za sebou. „Jak se ukazuje, žáky středních škol téma domácího násilí a stalkingu hodně zajímá. Sami vznášejí zvídavé dotazy a spontánně reagují na výklad,“ poznamenal Milan Hloušek.

Sérii besed a přednášek pořádá Pomoc v nouzi jako součást projektu ´Bojovníci proti násilí na ženách´, který je podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Hlavním cílem je rozšíření poskytování odborné pomoci týraným osobám a eliminace domácího násilí na ženách a stalkingu - nebezpečného pronásledování. Projekt je zaměřený na celý Karlovarský kraj a potrvá do dubna roku 2016.