Jdi na obsah Jdi na menu
 

  km_kraslice1.jpg

 Mgr. Eva Chalupníková – Doležalová z Kontaktního místa v Kraslicích.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Kontaktní místa pro oběti domácího násilí otevřela v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. Účelem této služby je poskytování bezplatné odborné pomoci v oblasti domácího násilí a stalkingu – nebezpečného pronásledování. V každém městě je kontaktní kancelář otevřená dva dny v týdnu. Osobní konzultace si mohou zájemci předem domluvit telefonicky nebo využít hodiny určené pro veřejnost.

„Na požádání poskytujeme telefonické, osobní konzultace, e-mailovou komunikaci a informace o dalších návazných službách. Dále pak základní sociální a právní poradenství související s oblastí domácího násilí. V případě potřeby umíme zprostředkovat odborné psychologické a odborné právní poradenství i další návazné služby. Pro ohroženou osobu také sestavujeme bezpečnostní plán a nabízíme pomoc při vypracování písemných žádostí a podání,“ popsala službu Mgr. Eva Chalupníková – Doležalová, vedoucí Intervenčního centra v Sokolově, pod něhož spadají nově zřízená kontaktní místa v Kraslicích, Jáchymově a Žluticích.    

Právě otevření tří nových kanceláří je součástí projektu s názvem ´Bojovníci proti násilí na ženách´, který je podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Hlavním záměrem projektu je rozšíření poskytování odborné pomoci týraným osobám a eliminace domácího násilí na ženách a stalkingu - nebezpečného pronásledování. Součástí je aktivita zaměřená na posilování povědomí o dané problematice s cílem potlačit tyto závažné negativní jevy. Projekt je zaměřený na celý Karlovarský kraj a potrvá do dubna roku 2016.

Kancelář kontaktního místa v Kraslicích se nachází v prvním patře budovy v ulici Palackého 1891, kde sídlí Úřad práce a Finanční úřad. Pro zájemce o službu je otevřeno ve středu od 15 do 17 hodin a v pátek od 10 do 12 hodin.

Kancelář kontaktního místa ve Žluticích lidé najdou v objektu bývalé restaurace na Velkém náměstí č. p. 150, kde také působí organizace Člověk v tísni, o.p.s. Provozní doba je v úterý od 8 do 10 hodin a ve středu od 15 do 17 hodin.

Kancelář kontaktního místa v Jáchymově sídlí v objektu Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Mincovní ulici č. p. 681, kde má svoji pobočku také organizace Člověk v tísni, o.p.s. Kancelář je otevřená v pondělí od 15 do 17 hodin a ve čtvrtek od 8 do 10 hodin.

  km_jachymov.jpg

 Objekt Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Jáchymově.

Přímo v Kraslicích, Žluticích i Jáchymově bude nezisková organizace Pomoc v nouzi, o.p.s. realizovat dotazníkový průzkum s cílem zjistit konkrétní potřeby místních obyvatel a cílových skupin. „Nejen v těchto městech, ale i okolních obcích hodláme oslovit až 1000 respondentů. Po získání potřebného množství dat vypracujeme podrobnou analýzu výstupů, abychom mohli přesněji zacílit naši kampaň, čímž zvýšíme její efektivnost,“ uvedl Milan Hloušek, PR manažer Pomoci v nouzi, o.p.s.

Téma domácího násilí nezůstane skryté ani žákům II. stupně ZŠ, studentům SŠ a VOŠ. Pro ty bude určená populárně naučné publikace zpracovaná ve formě komiksu. Lehce srozumitelný komiksový příběh jim názorně ukáže a vysvětlí, co je to domácí násilí, jakou může mít podobu, jak je možné se chránit. Osvětová kampaň dále zahrnuje besedy na školách a setkání s odborníkem na problematiku domácího násilí a stalking.

  loga_fnno_poznej.jpg

 Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů - www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.