Jdi na obsah Jdi na menu
 

cheb1.jpg

 Prohlédnou si město z výšky by mělo být možné i věže kostela sv. Mikuláše.
 
CHEB - Turistickou atraktivitu Chebu má zvýšit plánované zpřístupnění věží v historickém centru. Prohlédnout si město a v některých případech i jeho okolí z výšky by mělo být možné z Teufelovy věže v sousedství internátu Integrované střední školy v Křižovnické ulici, Černé a Mlýnské věže Chebského hradu. Krásný výhled se lidem naskytne také z dvojice věží městských hradeb u klášterní zahrady i tří věžních dominant historického jádra - věží františkánského kostela, takzvané nové radnice, kde sídlí Galerie výtvarného umění, a kostela sv. Mikuláše. 
 
„Již si necháváme zpracovat studii, která má říci, jaké úpravy bude v případě dosud nepřístupných věží třeba udělat. Předpokládáme, že náklady by se v jednotlivých případech měly pohybovat od desítek až po statisíce korun,“ informoval v tiskové zprávě místostarosta Chebu Tomáš Linda. „Zpřístupnění věží souvisí s připravovaným turistickým okruhem historickým jádrem Chebu. Ten má nabízet několik různých variant, dalo by se říci vrstev, například nejvýznamnější historické památky, niky a kartuše, stavební slohy, botanika a právě i věže,“ doplnil. 
 
Výchozím bodem turistického okruhu by mělo být centrální parkoviště v lokalitě pod náměstím. „Stávající situace, kdy autobusy parkují ve spodní části Komenského ulice, není příliš šťastná. Je to místo, kde toho není moc k ukázání. Turisté odsud dojdou Sládkovou ulicí průchodem na náměstí, objedou jej, podívají se na Špalíček, maximálně navštíví muzeum a do hodiny odjedou zpět. Do uliček v okolí náměstí se často ani nepodívají. Potvrzuje to třeba příklad Kamenné ulice. Dříve zde bývala řada zajímavých obchůdků a restaurací, ale jenom minimum jich vydrželo, protože tudy turisté zkrátka nechodí,“ uvedl Linda. 
 
Připravovaný turistický okruh by měl mít tuto podobu: Křižovnická ulice - Chebský hrad - Růžový kopeček - Hradební ulice - klášterní zahrada - klášter - Františkánské náměstí - Provaznická ulice - ulička Zavražděných - Židovská ulice - náměstí - kostel sv. Mikuláše – Kostelní schody - Kamenná ulice. Město připravuje i jeho speciální značení a zanesení do turistických materiálů.