Jdi na obsah Jdi na menu
 

cisteni1.jpg

Dobrovolníci při úklidu odpadů. Foto: MAS Sokolovsko

KARLOVARSKÝ KRAJ - Od nepořádku si opět oddychne řeka Ohře v Karlovarském kraji. Krajské sdružení místních akčních skupin, tedy MAS Sokolovsko, MAS21, MAS Krušné hory, MAS Kraj živých vod a MAS Vladař se totiž pro velký úspěch a mnoho pozitivních ohlasů ze strany veřejnosti rozhodlo zopakovat akci pod názvem Čištění řeky Ohře.  

V loňském roce se odehrál nultý ročník, kde se místní akční skupiny v kraji zapojily do akce a vzaly na sebe aktivity koordinace, propagace a zastřešení kampaně v rámci celého území. Za zmínku stojí, že loni dobrovolníci při úklidu řeky a blízkého okolí nasbírali přes 25 tun odpadků.

Řeka Ohře je turistickou destinací nejen pro občany obcí a měst, jejichž územím protéká, ale je navštěvována i lidmi z jiných území a v průběhu let se postupně stává oblíbeným cílem pro turisty z Čech i zahraničí. Organizátoři akce si proto kladou za povinnost se o řeku starat. Navíc v kampani spatřují osobní naplnění z dobré věci.

Čištění řeky Ohře 2017 se uskuteční v rámci největší celorepublikové dobrovolnické akce: Ukliďme svět! Ukliďme Česko! Letošní termín je stanovaný na sobotu 8. dubna.

„Věříme, že i vám není lhostejná řeka Ohře a její blízké okolí a zapojíte se s námi do této akce. Čím více dobrovolníků, tím více uklizeného odpadu, tím více vyčištěná řeka. Pojďme společnými silami zlepšit naše okolí pro nás samotné a ukažme těm ostatním, že odpadky patří do koše. Dobrovolníky či zájemce o zapojení se do organizace a technického zajištění prosíme o kontaktování konkrétní místní akční skupiny a daného úseku dle uvedeného rozpisu,“ apelují na širokou veřejnost organizátoři kampaně.  

Jednotlivé úseky řeky Ohře dostane na starost jedna MAS, rozdělení bude následovně:

MAS 21, o. p. s. - Cheb (resp. Pomezí) - Kynšperk nad Ohří
Kontaktní osoba: Ing. Mgr. Olga Blašková, blaskova@mas21.cz, tel.: 608 124 002

MAS Sokolovsko o. p. s. - Kynšperk nad Ohří - Loket - Karlovy Vary (Loděnice pod Chebským mostem)
Kontaktní osoba: Stanislava Slunčíková, sluncikova@mas-sokolovsko.eu, tel.: 775 303 067

MAS Krušné hory, o. p. s. - Karlovy Vary (Loděnice pod Chebským mostem) - Stráž nad Ohří
Kontaktní osoba: Ing. Jana Blehová, blehova@mas-krusnehory.cz, tel.: 775 613 271