Jdi na obsah Jdi na menu
 

cyklobus1.jpg

Cyklobusy vyjíždějí také do oblasti přírodního parku v Přebuzi.

KARLOVARSKÝ KRAJ – Do zajímavých destinací Krušných hor a Karlovarského kraje vyjíždějí opět po roce speciální cyklobusy. Ty umožňují cykloturistům, dopravit se do míst, kam by se vlastními silami třeba jen obtížně  dostávali. Výletníci tak nemusí ztrácet síly při usilovném stoupání, ale nechat se pohodlně dovézt až do horských končin a tady si naplno vychutnávat jízdu v nádherné krajině. Letos společnost Autobusy Karlovy Vary zahájily provoz cyklodopravy o dva týdny dříve, než tomu bylo v roce 2011. Takže na co čekat? Hurá na kolo!

Letos je to již desátým rokem, co autobusový dopravce vypravuje své cyklobusy, aby odvezla cyklisty do lákavých destinací Krušných hor, Blatenského příkopu, Kraslicka, Slavkovského lesa i okolí Doupovských hor. Tento rok mají zájemci k dispozici pět tras, po kterých cyklobusy jezdí.

Červená trasa – Krušnohorská

Žlutá trasa – Porolavím k Blatenskému příkopu

Oranžová trasa – Z Kraslic přes přírodní park Přebuz

Modrá trasa– Mezi Střelou a Vladařem

Zelená trasa – Slavkovský les

Novinkou pro rok 2012 je prodej aktualizovaných cyklo-turistických map, které vydává Karlovarský kraj. Další novinkou je změna žluté trasy, vedoucí ze Sokolova do Nejdku, Horní Blatné, Perninku, Abertam až na Boží Dar. Veřejnost jistě také uvitá opětovné spuštění zelené cyklotrasy.

Ukončení cyklistické sezony je letos naplánované na 30. září na dolním nádraží v Karlových Varech, kde Zdeněk Suchan, výkonný ředitel společnosti, předá výherci jízdní kolo.