Jdi na obsah Jdi na menu
 

mapy1.jpg

Cyklomapa nabídne přehled všech známých i nově značených tras.

KARLOVARSKÝ KRAJ - Cyklisté a cykloturisté, kteří už nedočkavě vyhlížejí novou sezónu, se mohou těšit na deváté aktualizované vydání cyklomapy celého regionu. Najdou v ní všechny známé i nově značené trasy a detail map průjezdu městy Karlovy Vary a Cheb.

Mapa vychází v nákladu sedmi tisíc kusů a během jara bude k mání v infocentrech na území Karlovarského kraje. „V mapě jsou například zaznamenány dvě významné evropské trasy, které vedou naším regionem, tedy EuroVelo 4 a EuroVelo 13. Konkrétně EuroVelo 4 je čtyři tisíce kilometrů dlouhá trasa a nabízí putování od francouzského pobřeží z městečka Roscoff přes Belgii, Německo až do České republiky. Trasa EuroVelo 13 - Stezka Železné opony - je cyklistickou trasou dlouhou téměř deset tisíc kilometrů od Barentsova až k Černému moři. U nás začíná v Trojmezí u Aše a končí u Tří Seker. Dále bych rád upozornil na začátek Krušnohorské magistrály v Chebu, která má číslo 23, a na trasu číslo 36 vedoucí z Chebu přes Český les na Šumavu,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Cyklisté mohou ale využít i další známé stezky, například číslo 6, což je v našem regionu velmi oblíbená Cyklostezka Ohře, a dále Valdštejnovu stezku, Mostní stezku, Karlovu stezku nebo trasu Euregia Egrensis. V cyklomapě nechybějí informace o trasách vhodných pro inline bruslení, o provozu cyklobusů podporovaných Karlovarským krajem, údaje o půjčovnách kol Českých drah i adresy infocenter. Kromě textu v češtině mapa nabízí i překlad v anglickém a německém jazyce. Na pořízení aktualizovaného nákladu cyklomapy vynaložil Karlovarský kraj 128 tisíc korun.