Jdi na obsah Jdi na menu
 

  cyklostezka1.jpg

 Páteřní Cyklostezka Ohře se během sezóny těší velkému zájmu cykoturistů. 

KARLOVARSKÝ KRAJ - Obliba Cyklostezky Ohře, po které celou sezónu jezdí cyklisté od Chebu do Karlových Varů a dalších částí našeho regionu, stále stoupá. O to větší jsou ale také nároky na údržbu jednotlivých úseků. Na krajském úřadě Karlovarského kraje se proto v uplynulém týdnu sešli starostové obcí, představitelé správy a údržby silnic i krajského úřadu s náměstkem hejtmana Petrem Navrátilem, aby diskutovali o podmínkách budoucí užší spolupráce v této oblasti. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Pracovní setkání reagovalo na stav dokončení páteřní cyklostezky Ohře, která je od Chebu ke Svatošským skalám plně vytížena, což zvyšuje potřebu pravidelné údržby. Část cyklostezky je také takzvanou víceúčelovou komunikací, kterou využívají například zemědělci pro přístup na své pozemky. „V současnosti jsou téměř dvě třetiny plánované trasy cyklostezky dostavěny a je třeba řešit spolupráci na její údržbě. Karlovarský kraj se stará pouze o část cyklostezky. Na těchto úsecích se provádí čtyřikrát ročně sekání trávy a zametání povrchu. Problémy ale vyvstaly v úseku mezi Dasnicemi – Hlavnem a Citicemi. Vlastníkem úseku je totiž dosud ministerstvo financí, jež nechalo cyklostezku vystavět v rámci revitalizačních projektů. Ve zmíněném úseku však žádnou údržbu neprovádí. V příštím roce by se měl stát vlastníkem Karlovarský kraj. Potom samozřejmě zařadí i tuto část mezi udržované úseky páteřní trasy,“ uvedl během setkání Petr Navrátil.

Přítomní starostové ocenili snahu kraje kvalitně udržovat bezproblémový průjezd cyklostezkou. Za velký problém přitom označili vandalismus, který se dá jen obtížně postihnout. Zničené zábradlí, lavičky a odpadkové koše přitom znamenají vysoké náklady na opravy. Na závěr se všichni shodli na potřebě společného marketingového projektu, který by propagoval cyklostezku i v návaznosti na sousední Německo a Ústecký kraj, půjčovny kol provozované společností České dráhy a podporované Karlovarským krajem, a zároveň by cyklisty z našeho kraje, z ostatních regionů i ze zahraničí informoval o nabídce cyklobusů, cyklomap a informačních materiálů.