Jdi na obsah Jdi na menu
 

stezka1.jpg

Cyklostezka Ohře protíná mimo jiné také město Loket.

SOKOLOVSKO - Titulem Česká dopravní stavba a technologie roku - ČDS&T 2011 se může od nynějška honosit projekt Cyklostezka Ohře, který se zúčastnil soutěže společně s 43 dalšími stavbami z celé republiky. Ocenění převzal ve čtvrtek 17. května v Betlémské kapli v Praze náměstek hejtmana Petr Navrátil, zástupci zhotovitele a projektant Petr Král.

Soutěž vypsalo Ministerstvo dopravy ČR společně se Státním fondem dopravní infrastruktury pro dopravní stavby, technologie a inovace týkající se projektů dokončených v loňském roce. V kategorii A soutěžilo spolu s Cyklostezkou Ohře dalších 9 projektů. „Z ocenění mám velkou radost, hodnotitelé soutěže vyzdvihli celkový přístup v řešení liniové stavby, při jejím budování se například vhodně kombinoval klasický asfalt s nezpevněným povrchem. Cyklostezka Ohře je podle nich dále mimořádná v tom, že je její příprava a realizace koordinována Karlovarským krajem, z německého příhraničí lze v současnosti projet na kole až do Karlových Varů,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Stavba jedné z nejvýznamnějších cyklotras v České republice bude letos pokračovat více než čtyřkilometrovým úsekem z Chebu do Chocovic. „Nejpozději do dvou měsíců vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ dodal Navrátil. Část cyklostezky z Karlových Varů až na hranice s Ústeckým krajem je zatím v přípravě. Po dokončení všech úseků by měla Cyklostezka Ohře měřit 105 kilometrů.