Jdi na obsah Jdi na menu
 

cyklostezkacheb1.jpg

Nově otevřený úsek cyklostezky vede z Chebu do Chocovic. Foto: Město Cheb

KARLOVARSKÝ KRAJ – Cykloturisté si mohou naplánovat krásný výlet podél řeky Ohře a bez problémů doje z Chebu až do Karlových Varů, respektive do Svatošských skal. Nedávno byl totiž zahájen provoz na dokončeném úseku páteřní krajské cyklostezky, který vede od chebského sídliště Zlatý vrch, přes Hradiště do Jindřichova a dále do Chocovic. Náklady na jeho výstavbu činily 26,5 milionu korun, přičemž 85 procent pokryje dotace z Regionálního operačního programu Severozápad a zbylých 15 procent, tedy 3,9 milionu korun, hradí Karlovarský kraj.

„Úsek z Chebu do Chocovic je 4,7 kilometru dlouhý. Cyklisty přilákal ještě dřív, než byl zcela dokončen. Myslím, že je zaujala především dřevěná lávka přes Ohři u Chebu,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil. „Cyklostezka Ohře patří k nejvyhledávanějším trasám v regionu. Nedávno jsme dělali měření, kolik turistů ji využívá. V Nebanicích to bylo 10 tisíc lidí za měsíc, ve Svatošských skalách dokonce 30 tisíc,“ doplnil Navrátil.

Na okraji chebského sídliště Zlatý vrch se Cyklostezka Ohře napojuje na trasu napříč městem do Hájů. Po nedaleké slapanské cyklostezce se pak dá dojet až do Německa. „Dokončená cyklostezka je díky obrovskému boomu cykloturistiky v posledních letech velkou příležitostí, jak do Chebu přilákat další návštěvníky. Určitě jim máme co nabídnout, ať už krásné historické centrum, nebo upravené Poohří s novým sportovním areálem,“ poznamenal v tiskové zprávě chebský místostarosta Tomáš Linda. „I město chce svoji infrastrukturu pro cyklisty dále rozvíjet. Připravujeme vybudování posledního chybějícího úseku cyklostezky do Německa po bývalé slapanské trati včetně odbočky do Podhradu nebo cyklostezky na Dřenici a do Františkových Lázní,“ dodal Linda.

V realizaci projektu Cyklostezky Ohře chce Karlovarský kraj pokračovat i v dalších letech. Na řadu přijdou úseky od krajského města směrem k hranicím s Ústeckým krajem. Po kompletním dokončení by páteřní cyklostezka, protínající kraj od západu na východ, měla měřit celkem 105 kilometrů.