Jdi na obsah Jdi na menu
 

19. 1. 2020

olympiada2.jpg

Slavnostní zahájení Olympiáda dětí a mládeže 2020.

Zahajovacím ceremoniálem v karlovarské KV Areně dnes odstartovala Olympiáda dětí a mládeže 2020. Na plochu nastoupilo 14 výprav sportovců jednotlivých krajů a hlavního města Prahy vedených vlajkonoši – slavnými regionálními sportovci, hejtmany a dalšími zástupci krajů. Zúčastnili se i senátoři, starostové a představitelé měst a obcí.
V průvodu jednotlivých výprav se představili úspěšní sportovci, kteří budou reprezentovat na olympiádě své kraje.

„Chtěl bych pozdravit všechny sportovce, kteří tady změří síly a popřát jim hodně úspěchů. Zároveň musím ale také poděkovat organizátorům, kteří do poslední chvíle řešili stav sportovních areálů kvůli nedostatku sněhu a zvládli to s úsměvem. Věříme, že vás všechny čeká skvělý olympijský týden,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

olympiada4.jpg

Během programu vystoupila například taneční skupina Mirákl ze Sokolova.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis vyjádřil naději, že všichni sportovci, trenéři a další účastníci se budou v Karlovarském kraji cítit dobře a dosáhnou co nejlepších výkonů. „Děláme maximum pro to, abyste měli veškeré potřebné podmínky na všech sportovištích. Doufáme, že si z olympiády v našem kraji odvezete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky,“ zdůraznil.

olympiada3.jpg

Lyžařka Šárka Strachová zažehla zažehla olympijský oheň.

V úvodu ceremoniálu vystoupila taneční skupina Mirákl a formace RapPresent. Olympijský oheň zažehla lyžařka Šárka Strachová, bronzová z olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a čtyřnásobná medailistka z několika světových šampionátů. Myšlenku fair play připomněla nejen sportovcům za Český klub fair play někdejší běžkyně na lyžích Květa Pecková Jeriová. Součástí ceremoniálu byl i slib rozhodčích a sportovců. Pak už patřila plocha KV Areny krasobruslařské exhibici a koncertu zpěváka Mikolase Josefa.

olympiada1.jpg

Publikum potleskem povzbuzovala navstupující výpravy.