Jdi na obsah Jdi na menu
 

ohre2.jpg

Mezi nalezenými věcmi byly například staré pneumatiky.

KARLOVARSKÝ KRAJ - V letošním roce se již po třetí konala pod hlavičkou místních akčních skupin Karlovarského kraje akce Čištění řeky Ohře. V sobotu 7. 4. 2018 se tak vydalo celkem 960 dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě na úseku od Chebu až po Postoloprty. Zároveň se uklízela také řeka Teplá v Bečově nad Teplou. Po vodě čistili dobrovolníci na celkem 73 lodích. Na celém území se podařilo sesbírat necelých 21 tun odpadu.

V letošním roce proběhla poprvé soutěž o největší kuriozitu, kterou vyhrála slečna ze skupiny z Gymnázia Sokolov, jejímž úlovkem byla zubní protéza se zubem. Jako další zajímavé kuriozity byly nalezeny například lyže, bankovka, zabalený salám, tělo panenky, toaletní prkénko, nočník, různé sošky či blokovací páka k volantu. Další bizarnost tvoří také množství objevených peněženek.

ohre1.jpg

Jedna z dobrovolnických skupin.

„Poděkování patří všem zapojeným dobrovolníkům, dále pak všem sponzorům, kteří akci podpořili a také Povodí Ohře s.p., jež poskytlo rukavice, pytle a zajistilo následně po akci svoz nasbíraného odpadu,“ poděkovali organizátoři ekologické kampaně.