Jdi na obsah Jdi na menu
 

febio1.jpg

Snímek Still Alice s vynikající Julianne Moore. Foto: MFF Praha – Febiofest

KARLOVY VARY - Již potřetí se do Karlových Varů vrací Mezinárodní filmový festival Febiofest. V rámci Regionálních ozvěn Febiofestu se představí trhák Still Alice oceněný Oscarem. Dvoudenní filmovou přehlídku bude hostit karlovarské Kino Drahomíra od 10. do 12. dubna 2015.

Promítat se bude to nejlepší z nabídky pražské části již 22. Febiofestu. Víkendový program představí celkem šestici filmů. Hlavním tahákem bude bezesporu premiéra amerického dramatu Still Alice s Julianne Moore oceněnou prestižním Oscarem za hlavní ženskou roli. „Pražské promítání zlomilo rekord, když ho navštívilo více než 65 000 diváků. Očekáváme, že karlovarská premiéra bude stejně úspěšná. Still Alice je strhující film, kde právem oceněná Julianne Moore předvedla heroický výkon,“ říká hlavní pořadatel Lukáš Hnilička. 

V premiéře se představí další zajímavé snímky Dva výstřely, Hon na lišku a Druhý báječný hotel Marigold. Na pátek 10. dubna jsou připravená dvě neveřejná promítání pro školy. Studenti shlédnou polský snímek Město 44 vyprávějící zdrcující příběh mladých lidí z času varšavského povstání.

Febiofest už tradičně přináší i originální doprovodný program. Před kinem Drahomíra si mohou diváci zdarma nechat vyšetřit zrak v Okobuse.  V ceně vstupného je taktéž zahrnuta dobrovolná prohlídka promítací místnosti vždy po skončení projekce. Vstupenky v ceně 89 korun jsou k dostání v Kině Drahomíra nebo na webových stránkách kina. Vzhledem k omezené kapacitě je doporučeno si vstupenky rezervovat předem.

Program Regionálních ozvěn Febiofestu

Sobota 11. dubna:
17:30 - Dva výstřely / Two Shots Fired / Dos disparos, Argentina
20:00 - Hon na lišku / Foxcatcher / Foxcatcher, USA

Neděle 12. dubna:
17:30 - Pořád jsem to já / Still Alice / Still Alice, USA/Francie
20:00 - Druhý báječný hotel Marigold / The Second Best Exotic Marigold Hotel / The Second Best Exotic Marigold Hotel, USA/ Velká Británie (Pocta: John Madden)