Jdi na obsah Jdi na menu
 

rybari1.jpg

Rybaření v Karlovarském kraji má tradici, na stojatých i tekoucích vodách. 

KARLOVARSKÝ KRAJ - Během října měli rybáři v našem regionu napilno. Ve třech termínech vysadili do revírů řeky Ohře 45 tisíc kusů ryb. Do revírů na Karlovarsku, v Lokti a na Sokolovsku rybáři vypustili 18 tisíc kusů jelce jesena, do Ohře na Chebsku pak celkem 22 tisíc kusů ostroretky říční. Do pstruhových revírů Kynšperk nad Ohří, Kraslice a Karlovy Vary se vysadilo 15 tisíc kusů lipanů.

„Přímo na místě jsem měl možnost sledovat vysazení původních druhů ryb a věřím, že se díky naší spolupráci s Českým rybářským svazem podaří postupně zvyšovat jejich počet v našich revírech,“ uvedl krajský radní Václav Jakubík. Celková hodnota vysazených ryb činí přes 170 tisíc korun. K financování akce využili rybáři příspěvek Karlovarského kraje ve výši 150 tisíc. 

Podle rybářů letos jejich úlovky prokázaly, že i přes škody působené kormorány a morčáky se populaci nově vysazených ryb v Ohři daří. „Budeme dále pokračovat v jednání s odpovědnými úředníky a myslivci, které by mělo směřovat k rozumnému snížení počtu kormoránů a dalších invazních druhů tak, abychom společně dosáhli navyšování množství reofilních druhů ryb v našich revírech,“ uvedl předseda místní organizace ČRS Karlovy Vary Michal Blahůšek. Na vysazení původních reofilních (žijících v tekoucích vodách) druhů ryb Karlovarský kraj přispěl poprvé v loňském roce částkou ve výši 100 tisíc korun. Ve spolupráci s Českým rybářským svazem chce i nadále pokračovat.