Jdi na obsah Jdi na menu
 

cyklo1.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ - Cyklisté a cykloturisté se mohou v nové sezóně těšit na aktualizovanou mapu cyklistických tras a stezek našeho regionu. Mapa bude k dostání během jara v infocentrech po celém Karlovarském kraji.

V novém vydání nebude nouze o novinky. „V mapě cyklisté najdou 80 kilometrů nově vyznačených tras. K nejvýznamnějším novým úsekům patří propojení ze Staré Role přes Jenišov  a výsypku do Lokte, od karlovarské KV Areny  směrem do  Jenišova  a Chodova, z Toužimi do Číhané a Pily nebo  z Karlových Varů do Stanovic a Chodova u Bečova. Součástí mapy jsou také aktuální informace o přepravě kol prostřednictvím Českých drah nebo o provozu oblíbených cyklobusů,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Pozorný  uživatel v mapě zaznamená i specifická označení formou loga  například pro cyklostezku Elster, Valdštejnovu cyklostezku, Karlovu stezku a samozřejmě páteřní Cyklostezku Ohře. „Věřím, že se mapa stane vítaným pomocníkem cyklistů při jejich výletech po našem krásném regionu,“ dodal Navrátil. Za vydání celkem 6 tisíc kusů aktualizovaných map kraj zaplatil přes 112 tisíc korun.