Jdi na obsah Jdi na menu
 

letadlo1.jpgKARLOVARSKÝ KRAJ – Pravidelné letecké spojení mezi Karlovými Vary a městem Ťumeň v Rusku zahájila letecká společnost Ural Airlines. Ta v současné době provozuje také linku z lázeňského města do Jekatěrinburgu. Spojení do Ťumeně bude zatím nejdelší leteckou linkou, provozovanou z letiště Karlovy Vary. Letová vzdálenost mezi oběma městy je přibližně 3600 kilometrů a doba letu se předpokládá přibližně 4 hodiny 50 minut.

Nové letecké spojení potvrzuje zvyšující se poptávku ruské klientely po cestách do Karlových Varů a přilehlých lázeňských oblastí. „Nová linka společnosti Ural Airlines je reakcí na trend zvyšující se poptávky po cestách do Karlových Varů z oblastí mimo hlavní centra v rámci Ruské federace. Věříme, že se bude úspěšně rozvíjet a tím přispěje k dalšímu rozšiřování styků mezi naším regionem a Ťumeňskou oblastí, která je známá zejména svými rozsáhlými zásobami nerostného bohatství včetně ropy a zemního plynu,“ řekl Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

„Jsme rádi, že i v letošním roce může karlovarské letiště přivítat další cestující z nové destinace. Ťumeň se stává pátou destinací s pravidelným provozem na karlovarském letišti a věřím, že tato skutečnost podpoří i další jednání s leteckými dopravci o možnosti rozšíření stávajících nebo zavedení nových leteckých linek do našeho regionu,“ doplnil Václav Černý, ředitel karlovarského letiště.

Ťumeň, (rusky Тюмень) je centrem a hlavním městem Ťumenské oblasti, která je nejbohatším regionem Ruska s HDP na obyvatele několikanásobně převyšujícím celonárodní průměr. Ťumeň byl prvním ruským městem založeným na Sibiři, a to už v roce 1586 jako kozácká pevnost na místě tatarského města Čimgi-Tura. Roku 1782 získal městská práva. Město se nachází na řece Tura, 2144 kilometrů východně od Moskvy. Má zhruba 570 000 obyvatel.