Jdi na obsah Jdi na menu
 

27. 2. 2019

skaly1.jpg

Karlovarský kraj získá bezúplatným převodem pozemky u Svatošských skal nedaleko Karlových Varů, které jsou nyní ve vlastnictví státního podniku Česká pošta. Kraj tak bude moci zachovat volnočasový areál, jenž v místě sídlí, a postavit novou lávku přes řeku Ohři, po které bez problému projedou i vozy zdravotnických záchranářů. O bezúplatném převodu dnes rozhodla na svém jednání Vláda ČR.

Materiál pro jednání vlády ve věci návrhu na bezúplatný převod nepotřebného majetku státu, s nímž má právo hospodařit státní podnik Česká pošta, do vlastnictví Karlovarského kraje zpracovalo Ministerstvo vnitra ČR. Dokument prošel meziresortním připomínkovým řízením a vláda jej následně schválila i proto, že kraj požadoval převedení majetku z důvodu veřejného zájmu.

„Mám z toho velkou radost, do volnočasového areálu dál budou moci chodit rodiče s dětmi i další turisté, zachová se i lesní mateřská školka a další aktivity. Kraj také vybuduje novou lávku přes Ohři, protože ta stará už je nevyhovující a hlavně v cyklistické sezóně přetížená. Teď dokončujeme projektovou dokumentaci, až bude lávka hotová, budou ji využívat nejen cykloturisté, ale i záchranáři a další složky Integrovaného záchranného systému, kterým se tak velmi usnadní přístup do oblasti,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Ta také doplnila, že kraj zachová současný nájemní vztah s provozovatelem volnočasového areálu „dětského ráje“.

Kraj se snažil pozemky získat či odkoupit už delší dobu. Nedošlo ale k dohodě o ceně se státním podnikem Česká pošta. Zastupitelstvo Karlovarského kraje totiž schválilo kupní cenu v souladu se zákonem o krajích, která ale byla nižší, než požadovala Česká pošta. Bezúplatný převod však problém vyřešil. Se stavbou nové lávky by kraj chtěl začít ještě v tomto roce.