Jdi na obsah Jdi na menu
 

mapa1.jpg

V mapě je vyznačená například páteřní trasa podél řeky Ohře.

KARLOVARSKÝ KRAJ – Mnozí cyklisté již během zimy přemýšlejí, kam na jaře opět vyjedou za poznáním. Inspirací pro nadcházející sezónu jim může být nově vydaná cyklistická mapa Karlovarského kraje s téměř dvěma tisíci kilometry značených tras a stezek. Kraj ji vydal v nákladu šest tisíc kusů, k sehnání má být v infocentrech na území regionu.

Mapa v měřítku 1: 75 000 mimo jiné nabídne vyznačenou páteřní trasu podél Ohře od Chebu po hranice s Ústeckým krajem v délce 99 kilometrů. Přeznačeny jsou některé úseky cyklotrasy podél Ohře na Chebsku, v Sokolově a v Lokti. Oproti původnímu vydání mapy v ní milovníci cyklistiky najdou také nově značené trasy například z Nové Role přes Děpoltovice a Velký Rybník do Hroznětína nebo trasy na Ašsku. Klubu českých turistů se rovněž podařilo vyznačit trasu z Aše na Plesnou přes Bad Brambach  včetně části na německém území. „Nyní mohou cyklisté projíždět od Chebu až do Kadaně po trase značené jako číslo 6 nebo v úseku Kynšperk - Velichov ještě jako číslo 204. Vyznačena by v příštích letech měla být až k soutoku Labe s Ohří v Litoměřicích,“ sdělil  Milan Zukal z odboru regionálního rozvoje.

„Mapa bude zajímavá i pro bruslaře, kteří v ní najdou  označené okruhy pro inline brusle nebo úseky cyklotras, kde se dá na bruslích bez problémů pohybovat,“ uvedla mluvčí kraje Jana Pavlíková s tím, že značení tras aktivně provádí na území regionu Klub českých turistů.